اخبار > صبا، ميزبان نقاشان نوگراي لرستان مي شود


صبا، ميزبان نقاشان نوگراي لرستان مي شود

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا در ادامه سلسله نمايشگاه‌هاي نقاشان نوگراي استان‌هاي ايران، اين بار نگارخانه ملي خود را به استقبال نقاشان نوگراي لرستان مي برد.

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا در ادامه سلسله نمايشگاه‌هاي نقاشان نوگراي استان‌هاي ايران، اين بار نگارخانه ملي خود را به استقبال نقاشان نوگراي لرستان مي برد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، در ادامه سلسله نمايشگاه‌هاي هنرهاي نوگراي استان‌هاي كشور اين بار، نگارخانه ملي ايران، ميزبان نقاشان نوگراي لرستان خواهد بود. اين نمايشگاه كه يازدهمين حلقه از مجموعه نمايشگاه‌هاي استاني، پس از نمايشگاه نوگرايان استان‌هاي فارس،‌ تبريز، اصفهان، خوزستان، قزوين، مازندران، سيستان و بلوچستان، كرمان، كردستان و سمنان است، چشم اندازي از آخرين تحولات، پيشرفت‌ها و دستاوردهاي هنرمندان نوگراي تجسمي اين خطه از سرزمينمان را با همه ويژگي‌هاي قومي، اقليمي، آئيني و اسطوره‌اي خود به نمايش خواهد گذاشت.

نمايشگاه‌هاي هنر نوگراي استان‌هاي ايران تاكنون با ايجاد فرصت و امكان ارائه آثار هنرمندان سراسر كشور و تعامل و پيوند نزديك نقاشان شهرها و استان‌هاي مختلف و نمايش سير ارتقاء، تحول و نوآوري‌هاي زيبايي شناختي، مفهومي و بداعت‌هاي فرم و ساختار و تكنيك در نقاشي اين مناطق، زمينه مطالعاتي و پژوهشي گسترده‌اي را براي تمامي علاقه‌مندان هنر اقوام مختلف ايران فراهم كرده است. اين نمايشگاه‌ها همچنين گستره‌اي از تنوع فرهنگي و تكثر قومي و ارزش‌ها، ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي هنر بومي و محلي را پيش چشم مي‌گشايد.

گفتني است نمايشگاه نقاشان نوگراي لرستان با ارائه بيش از 160 اثر از چهل هنرمند از روز دوشنبه 15 مرداد ماه، ميزبان تمامي علاقه‌مندان هنر اين سرزمين خواهد بود، تا جلوه و تلألويي ديگر از نگين خوشتراش هنر اصيل و انساني ايران را از نزديك مشاهده كنند.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٣ مهر ١٣٨٧ - ١٢:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.