آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نمایشگاه هنرهای قرآنی «سِرّ راز» در صبا برپا شد


به مناسبت ماه مبارک رمضان
نمایشگاه هنرهای قرآنی «سِرّ راز» در صبا برپا شد

 

صبا، ماه قرآن را با رونمایی از نگین‌های درخشان هزار سال هنرهای قرآنی در انواع شیوه‌ها و مکاتب هنری، با نمایشگاه «سرّ راز» آغاز کرد.

صبا، ماه قرآن را با رونمایی از نگین‌های درخشان هزار سال هنرهای قرآنی در انواع شیوه‌ها و مکاتب هنری، با نمایشگاه «سرّ راز» آغاز کرد.

به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، با برپایی نمایشگاه «سِرّ راز» اوراق زرین مصحف وحی، به روایت خوش‌نویسان و هنرمندان ایران و سراسر دنیای اسلام در سه بخش به دوستداران هنر عرضه شد.

این مجموعه ارزشمند دربرگیرنده منتخبی از آثار تصاویر گنجینه‌های مختلف هنری موزه ملک در گرایش‌های متنوع هنرهای قرآنی، همچون خوش‌نویسی و کتابت (در خطوط مختلف نسخ، ثلث، ریحان، رقاع، کوفی)، سوخت روی چرم، تذهیب، تجلید، گل‌ومرغ، و... از اوایل قرون اسلامی تا دوره قاجار است.

در بخش دوم این مجموعه نیز، با همکاری دارالکتابه قرآن کریم، آثار منتخب دومین جشنواره کتابت قرآن ارائه شده است. این آثار که مؤسسه طبع و نشر، آنها را به کاتبان و خوش‌نویسان قرآنی سفارش داده بود، دربرگیرنده 22 نمونه از کتابت‌های برگزیده قرآن در خطوط نسخ عربی و نسخ ایرانی است.

همچنین نگارخانه استاد ممیز، میزبان آثاری نفیس در کتابت قرآنی از دو چهره صاحب‌نام خوش‌نویسی معاصر، و نیز 7 اثر برگزیده از 7 هنرمند هراتی از مجموعه مؤسسه صبا است.

نمایشگاه «سِرّ راز» همزمان با ماه مبارک رمضان در نگارخانه‌های «ممیز» و «خیال» مؤسسه صبا گشایش یافته است و تا پایان ماه قرآن به کار خود ادامه خواهد داد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه‌روزه، به‌جز روزهای تعطیل، از ساعت 10 تا 18 به نشانی خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، شماره 125، مؤسسه صبا، مراجعه کنند.

برای مشاهده پوستر این نمایشگاه اینجـا کلیک کنید.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٩ - ١٥:١٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.