تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > روابط فرهنگي مهم‌ترين راه ارتباط ملت‌ها است


سفير اندونزي در ايران بيان كرد:
روابط فرهنگي مهم‌ترين راه ارتباط ملت‌ها است

 

«روايت تصويري دو روز بازديد از اندونزي» عنوان نمايشگاهي بود كه هفته گذشته در مجموعه نقش جهان فرهنگستان هنر افتتاح شد و «مجتبي حسيني‌راد»، اندونزي و جاذبه‌هاي ديدني آن را از دريچه ديد خود به تصوير كشيده بود. در مراسم افتتاح اين نمايشگاه، «دیان ویرنگحوریت» سفیر اندونزی در ایران به همراه معاون فرهنگی و تنی چند از سفارت اندونزی و نمایندگانی از وزارت امور خارجه ایران حضور داشتند و به بازديد از تصاوير مردم اندونزی، بناهای تاریخی، مساجد و اماکن مختلف این کشور پرداختند.

«روايت تصويري دو روز بازديد از اندونزي» عنوان نمايشگاهي بود كه هفته گذشته در مجموعه نقش جهان فرهنگستان هنر افتتاح شد و «مجتبي حسيني‌راد»، اندونزي و جاذبه‌هاي ديدني آن را از دريچه ديد خود به تصوير كشيده بود. در مراسم افتتاح اين نمايشگاه،«دیان ویرنگحوریت» سفیر اندونزی در ایران به همراه معاون فرهنگی و تنی چند از سفارت اندونزی و نمایندگانی از وزارت امور خارجه ایران حضور داشتند و به بازديد از تصاوير مردم اندونزی، بناهای تاریخی، مساجد و اماکن مختلف این کشور پرداختند.
سفير اندونزي در مورد روابط فرهنگي ايران و اندونزي گفت: «ايران و اندونزي هيچ گونه مشكلي در برقراري روابط فرهنگي با يكديگر ندارند، ما در مجامع بين المللي ارتباطات بسيار خوبي با هم داريم و تنها مشكلي كه وجود دارد، درمسائل اقتصادي است كه به تحريم‌ها باز مي‌گردد و چالش‌هاي زيادي را براي هر دو كشور ايجاد كرده است.»
وي روابط فرهنگي را يكي از مهم‌ترين راههايي دانست كه مي تواند بين ملت‌ها ارتباط برقرار كند و كمتر مورد توجه قرار گرفته است و ادامه داد:«من در مدت ماموريتم به عنوان سفير بيشترين تمركزم را در اين حوزه قرار دادم و سعي كردم تا بتوانيم اين ارتباطات فرهنگي را هرچه بيشتر و در تمامي زمينه‌ها گسترش دهيم. چه در تبادل هنرمند و چه در اجراي برنامه‌هاي فرهنگي، چه ايران در اندونزي و چه اندونزي در ايران.خود من يك عكاس هستم كه از آقاي سيد مجتبي حسيني بسيار ياد گرفتم. 2 بار هم نمايشگاه عكس در ايران داشته ام. اگر ايشان عكس‌هاي اندونزي را به نمايش گذارده اند، من هم عكس‌هايي از ايران را به نمايش گذارده ام. من و ايشان علائق مشترك داريم ما هر دو آدم‌ها را دوست داريم. نه مردمي كه الزاما در شهرهاي بزرگ هستند بلكه مردمي كه در روستاها و شهرهاي كوچك هستند زيرا مردم در روستاها هنوز آن صداقت واقعي و ذات راستين خود را حفظ كرده اند. سادگي اي كه ممكن است در شهرها كمتر ديده شود. من عكس‌هايي كه از مردم شما در همين روستاها گرفته ام را به صورت يك كتاب، همراه با توضيحات چاپ كرده ام.»
سفیر اندونزی از نقش جهان به عنوان يكي از زيباترين نقاط ايران ياد كرد و افزود:« اينجا خيلي زيباست. براي مردمي كه هنر را مي فهمند، زيرا فهم هنر نياز به شرايط و جو خاصي دارد و اين فضايي است كه ما احتياج داريم نه يك اتاق كنفرانس و ملاقات‌هاي رسمي و من بسيار خوشحالم كه اينجا هستم.»

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٧ مهر ١٣٩٤ - ١٣:٣٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.