اخبار > هرات ميزبان گردهمايي مكتب اصفهان شد


هرات ميزبان گردهمايي مكتب اصفهان شد

 

همايش «گذار از مكتب فرهنگي-هنري هرات، به اصفهان» چهارم آذرماه در شهر هرات افغانستان برگزار شد.

همايش «گذار از مكتب فرهنگي-هنري هرات، به اصفهان» چهارم آذرماه در شهر هرات افغانستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر و به نقل از دبيرخانه گردهمايي مكتب اصفهان، اين همايش پس از همايش هاي گرجستان، ازبكستان و تاجيكستان، پنجمين پيش همايش خارج از كشور گردهمايي مكتب اصفهان به شمار مي رود.

همايش هرات، در استقبال از گردهمايي بزرگ مكتب اصفهان كه 19 تا 23 آذر ماه در تهران و اصفهان بر پا مي شود، برگزار شد و دكتر جعفر ياحقي دبير علمي اين همايش بود.

استاد محمد مسعود رجايي با ارائه مقاله اي تحت عنوان «مشتركات سبكي مكتب هرات و مكتب هندي»، محمد داوود منير با مقاله «ترفندهاي ادبي در سخن آصفي هروي» و محمد توفيق رحماني با مقاله «ويژگي هاي هنري نقاشي بهزاد» از پژوهشگران افغانستان بودند كه در اين نشست علمي حضور داشتند و به ارائه پژوهش هاي خود پرداختند. از ايران نيز دكتر بهمن نامور مطلق، دبير گردهمايي مكتب اصفهان مقاله اي با عنوان«مديريت هنري در مكاتب هرات و اصفهان» را ارائه كرد. همچنين حميدرضا قليچ خاني با مقاله «احوال و آثار ميرعلي هروي»، يعقوب دانش دوست با مقاله «سبك معماري تيموري»، سيدمهدي سيدي با مقاله «جايگاه سياسي-فرهنگي هرات تا انتقال قدرت به اصفهان» و حسين رزاقي با مقاله «ارتباط هنري مكاتب اصفهان و هرات» در اين همايش سخنراني كردند.

در پايان نيز دكتر محمدجعفر ياحقي مقاله اي تحت عنوان «نگاهي به تعارفات ادبي هرات و اصفهان» ارائه كرد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٤ آذر ١٣٨٥ - ١١:١٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.