اخبار > موزه فلسطين، خانه «پوسترهاي پايداري» شد


موزه فلسطين، خانه «پوسترهاي پايداري» شد

 

موزه هنرهاي معاصر فلسطين درهاي خود را به اولين جشنواره پوستر پايداري گشود.

موزه هنرهاي معاصر فلسطين درهاي خود را به اولين جشنواره پوستر پايداري گشود.

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين وابسته به فـرهنگستان هنر، هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس، اين مجموعه با حضور شمار زيادي از هنرمندان، پيش‌كسوتان، ‌خبرنگاران و دانشجويان هنر، شاهد گشايش اولين جشنواره پوستر پايداري بود.


در گشايش اين نمايشگاه چهره‌هايي چون استاد محمود جوادي پور، استاد حبيب اله آيت اللهي،‌ دكتر مصطفي گودرزي و... حضور داشتند. پس از گشايش نمايشگاه جمعيت حاضر در مراسم افطار شركت كردند.

نمايشگاه آثار منتخب اولين جشنواره پوستر پايداري شامل 80 اثر از 70 هنرمند طراح پوستر و گرافيك است. اين نمايشگاه تجلي آئين حماسي و آرمان معنوي «مقاومت و دفاع» و تصوير روشن «پايداري و پيروزي» را در آئينه پوستر به نمايش مي‌گذارد. در اين ميان حضور چهره‌هاي شاخص و برجسته گرافيك ايران از جمله ابراهيم حقيقي،‌ مصطفي اسداللهي،‌ كورش پارسانژاد، مسعود نجابتي، فرزاد اديبي، دكتر مصطفي گودرزي، مصطفي ندرلو و حسن موسي زاده در اين جشنواره و ارائه آثارشان در كنار طراحان جوان قابل توجه است. همچنين كاربرد تكنيك‌ها و روش‌هاي خلاقه از جمله استفاده از نرم افزارها و تايب‌هاي جديد در ايجاد فرم‌هايي بصري و تايپوگرافي يكي از ويژگي‌هاي مهم آثار ارائه شده است. در اين نمايشگاه مفهوم مقاومت از دفاع مقدس ايران تا مقاومت فلسطين و لبنان در يك امتداد تاريخي، ‌معرفتي و هويتي مورد تأمل هنرمندان قرار گرفته است.

گفتني است موزه هنرهاي معاصر فلسطين تا 20 مهر ماه پذيراي عموم بازديد كنندگان اين نمايشگاه خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٣ مهر ١٣٨٦ - ٠٩:١٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.