تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > بزرگترين جشن پوسترها با حضور 38 كشور جهان


بزرگترين جشن پوسترها با حضور 38 كشور جهان

 

با حضور چهره هاي فرهنگي، اساتيد و صاحبنظران هنر و انبوه علاقمندان درمؤسسه فرهنگي هنري صبا، بزرگترين اتفاق درعرصه پوستر ايران و جهان اسلام آغاز شد.

با حضور چهره هاي فرهنگي، اساتيد و صاحبنظران هنر و انبوه علاقمندان درمؤسسه فرهنگي هنري صبا، بزرگترين اتفاق درعرصه پوستر ايران و جهان اسلام آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، با گشايش دومين دوسالانه بين المللي پوستر جهان اسلام، بزرگترين عرصه مشاركت هنرمندان طراح پوستر از ايران و 38 كشورجهان در سال«اتحاد ملي و انسجام اسلامي» آخرين دستاوردها، تحولات و تجارب نوين در اين عرصه را در يكي از عظيم ترين حوزه هاي فرهنگي و تمدني دنياي معاصر به نمايش گذاشت.

دومين دوسالانه بين المللي پوستر جهان اسلام كه با استقبال وسيعي از سوي هنرمندان گرافيست و طراحان پوستر روبرو شد با جايگاه معتبر خود در سطح جهاني به عنوان مهمترين رخداد هنري در زمينه پوستر و بستر ساز هم انديشي و همگرايي اين هنرمندان از كشورهاي مختلف با افق و انديشه مشترك و بر مبناي آرمان، باور و هويت واحد اسلامي به شمار مي رود. اين دوسالانه در دومين تجربه خود با ارائه 400 اثر از بين 2024 پوستر با 4 بخش: پيامبر اعظم (ص)، فرهنگي، اجتماعي، فلسطين و نام آوران جهان اسلام و يك بخش جنبي آمادة بازديد همه علاقمندان اين هنر گرديده است. از جمله كشورهاي شركت كننده در اين دوسالانه مي توان به آلمان، فرانسه، استراليا، تركيه، ايتاليا، سوئيس، ژاپن ،دانمارك، روسيه ،فنلاند، لهستان،كره ، هند، لبنان، فلسطين و عراق و ... اشاره كرد.

در مراسم گشايش اين دوسالانه مسئولان و شخصيتهاي فرهنگي هنري چون استاندار سيستان و بلوچستان ، نمايندگان زاهدان و زابل در مجلس شوراي اسلامي،سفراي خارجي، دكتر حبيب صادقي رئيس مركز توسعه هنرهاي تجسمي، دكتر سيد مهدي حسيني و نام آوران عرصه گرافيك ايران حضور داشتند. انبوه بازديدكنندگان نشان از اهميت اين واقعه و انتظار بسياري جهت برگزاري آن در ماههاي اخير داشت.

همچنين همزمان با اين دوسالانه، نمايشــگاه آثار نقاشان نــوگراي استان سيستان و بلوچستان كه هشتمين دوره از سلسله نمايشگاههاي هنرمندان استاني به شمار مي رود گشايش يافت كه در آن جديدترين تجارب خلاقه و مدرن هنرمندان اين منطقه به نمايش درآمده است.

گفتني است روز چهارشنبه ساعت 16، اولين نشست مؤسسه فرهنگي هنري صبا پيرامون پوستر و گرافيك در ايران با سخنراني ابراهيم حقيقي با عنوان «نقش گرافيك در عرصه هنر» برگزار خواهد شد. حضور در اين نشست براي عموم علاقمندان آزاد مي باشد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٨٦ - ٠٩:٢١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.