• دوشنبه ٢٧ فروردين ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نمايشگاه عکس «راهيان» افتتاح شد


نمايشگاه عکس «راهيان» افتتاح شد

 

نمايشگاه «راهيان» عبدالحسين بدرلو با موضوع سفرهاي نوروزي به مناطق عملياتي در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح شد.

نمايشگاه «راهيان» عبدالحسين بدرلو با موضوع سفرهاي نوروزي به مناطق عملياتي در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، «راهيان» عنوان نمايشگاه آثار عكاسي عبد الحسين بدرلو ست‌كه عصر دوشنبه 19 اسفند ماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين با حضور هنرمندان و علاقه مندان افتتاح شد. در مراسم افتتاح اين نمايشگاه، عباس ميرهاشمي، جواد رمضان ن‍ژاد،محمودعبدالحسيني، علي اكبر فدايي، سيد سليم غفوري، مجيدكلهر، بهنام صحوي و جمع كثيري از عكاسان و مستند سازان حضور داشتند.

عبدالحسين بدرلو عكاس اين مجموعه، متولد چهارمين سال جنگ تحميلي ست و اين نمايشگاه اولين تجربه او در برگزاري نمايشگاه انفرادي محسوب مي شود.
او پيش‌تر نيز به مستندسازي و دركنار آن عكاسي مشغول بوده ست و آخرين فيلم مستندش پيرامون جنگ سوريه و آسيب هاي وارده به مردم بي دفاع و بي گناه شهرها ي سوريه ست.

او در مورد علاقه شخصي اش به تصوير برداري از مناطق عملياتي جنوب كشور گفت: زائراني كه در راهيان نور شركت مي‌كنند به چند دسته تقسيم مي شوند؛ عده اي به ياد فرزند و پدر و برادر و..خود شركت مي‌كنند، عده اي به ياد همرزمان شهيد خود و براي زنده كردن خاطرات شان و عده اي هم مانند من با اين كه بعد از جنگ متولد شده ايم به دليل علقه اي كه به شهدا و فضا داريم، به آنجا مي رويم وهمان حس آرامشي كه به ديگران در سفر شمال كشور و... دست مي‌دهد، در فضاي جنوب و مجاورت شهدا به دست مي آوريم.

اين عكاس در مورد استفاده از فرم و نور در آثارش گفت: توجه اصلي من ثبت لحظات و فضاي معنوي آنجا بوده، البته نمي‌توان بدون در نظر گرفتن فرم و قالب به محتوا پرداخت. موضوع، ما را به آن منطقه كشاند و از 15 سالي كه راهيان نور برگزار مي شود، من در10 سفر آن حضور داشته ام و در5 سفر عكاسي كرده ام و به دليل فضايي كه در آنجا هست و بسيار به من نزديك است در آن شركت مي‌كرده ام.

نمايشگاه «راهيان» شامل40 عکس از مجموعه عکس‌های کمتر ديده شده از راهيان نور و سفرهاي نوروزي به مناطق عملياتي جنوب كشور است که برای نخستين بار به نمايش درآمده است.

علاقه مندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي‌توانند تا 19 فروردين ماه 93 به موزه هنرهاي معاصر فلسطين، واقع در ميدان فلسطين، خيابان شهيد برادران مظفر، تقاطع خيابان بزرگمهر، شماره 74 مراجعه نمايند.

ساعات بازديد از اين نمايشگاه غير از روزهای تعطيل، «شنبه تا چهارشنبه» ساعت 10 تا 17 و روزهای پنجشنبه ساعت 10 تا 15 است.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٢ - ١٣:٠٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;