• پنج شنبه ١٠ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نمايش آثار نفيس خوشنويسان معاصر با «طلوع مهر»


نمايش آثار نفيس خوشنويسان معاصر با «طلوع مهر»

 

آيين رونمايي از كتاب «طلوع مهر» شامل آثار نفيسي از سه نسل استادان خوشنويس معاصر ايراني همزمان با گشايش نمايشگاه آثار اين خوشنويسان، چهارشنبه 8 آبان در تالار ايران برگزار مي‌شود.آيين رونمايي از كتاب «طلوع مهر» شامل آثار نفيسي از سه نسل استادان خوشنويس معاصر ايراني همزمان با گشايش نمايشگاه آثار اين خوشنويسان، چهارشنبه 8 آبان در تالار ايران برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، آئين رونمايي اين کتاب با همکاري موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، انتشارات آبان (ناشر مجموعه طلوع مهر) و موسسه فرهنگي نور و نگار (نگارخانه آيرين) در تالار ايران برگزار مي‌شود. در اين مراسم استادان غلامحسين اميرخاني و احمد فلسفي سخنراني مي‌كنند.

همزمان با مراسم رونمايي از اين كتاب، نگارخانه صبا و لرزاده موسسه صبا به مدت دو هفته ميزبان نمايشگاهي از آثار استاداني است كه «طلوع مهر» را جلوه‌گاهي از ذوق و خلاقيت خود در عرصه خوشنويسي كرده‌اند.

اين کتاب در برگيرنده آثاري است كه چهار سال پيش در موسسه صبا به نمايش درآمده بود و نيز شامل آثار جديدتر و ارائه نشده از سوي اين اساتيد است.

كتاب «طلوع مهر» شامل آثاري از خوشنويسان صاحب نام و شناخته شده ايران چون: غلامحسين اميرخاني، يداله كابلي، محمد سلحشور، زنده ياد واشقاني فراهاني، قليزاده شيرازي، احمد فلسفي، محمد حيدري، جواد بختياري و ... است.

آثار منتشر شده در اين مجموعه شامل خطوط نستعليق، شكسته نستعليق، نسخ، ثلث و نيز نمونه‌هايي از نقاشيخط، به روايت 55 استاد صاحب سبك و شناخته شده اين هنر اصيل و كهن است كه در فرم‌بندي‌ها و فضاهاي متنوع، كرسي‌بندي‌ها و قالب‌هاي متفاوت و پرشماري ارائه شده‌اند. به لحاظ موضوعي و محتوايي نيز گستره وسيعي از مضامين از آيات، احاديث، حكمت‌ها، اشعار و سخنان بزرگان ايراني از فردوسي و مولانا و حافظ تا شاعران معاصر كشورمان در اين گنجينه به چشم مي‌خورد.

مراسم رونمايي از کتاب «طلوع مهر» چهارشنبه 8 آبان ، ساعت 15:30 در خيابان وليعصر(عج)، تقاطع طالقاني، شماره 1552، فرهنگستان هنر ، تالار ايران برگزار خواهد شد.

 براي مشاهده پوستر كامل اينجـا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٧ آبان ١٣٩٢ - ١٤:٣٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;