• چهارشنبه ٠٩ اسفند ١٤٠٢
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > اندونزی را به روایت تصویر ببینید


اندونزی را به روایت تصویر ببینید

 

نمایشگاه عکس «روايت تصويري ده روز بازديد از اندونزي» عصر روز گذشته با حضور سفیر اندونزی و جمعی از مقامات از دو کشور ایران و اندونزی گشایش یافت.

نمایشگاه عکس «روايت تصويري ده روز بازديد از اندونزي» عصر روز گذشته با حضور سفیر اندونزی و جمعی از مقامات از دو کشور ایران و اندونزی گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، این نمايشگاه که حاصل تلاش هنرمند عکاس «سيد‌مجتبي حسيني‌راد» است با عنوان «روايت تصويري ده روز بازديد از اندونزي» عصر يكشنبه 29 شهريور در گالری جهان مرکز هنر پژوهی نقش جهان افتتاح شد. در این نمایشگاه که «دیان ویرنگحوریت» سفیر اندونزی در ایران به همراه معاون فرهنگی و تنی چند از سفارت اندونزی و نمایندگانی از وزارت امور خارجه ایران حضور داشتند، 45 تابلوی عکس از مردم اندونزی، بناهای تاریخی، مساجد و اماکن مختلف این کشور به نمایش درآمد.

سید مجتبی حسینی راد که پیشتر نمایشگاه های مختلفی را برگزار کرده در رابطه با انگیزه خود از انتخاب کشور اندونزی عنوان کرد: سفیر اندونزی به هنر عکاسی علاقه مند هستند و تا کنون دو نمایشگاه از آثار عکاسی خود را که از مردم ایران و بناهای تاریخی است، به نمایش گذاشتند که با توجه به این علاقه مشترک توانستم طرح خود را به ایشان ارائه کنم که توسط رییس جمهور و نخست وزیر این کشور نیز مورد بررسی و تایید قرار گرفت و حتی ملاقات هایی نیز در این رابطه صورت گرفت و موفق شدم در این جریان سفری ده روزه به کشور اندونزی داشته باشم.

وی کشور اندونزی را بسیار جذاب و عجیب توصیف کرد و گفت: اندونزی مجمع الاجزایری فراوان دارد و به لحاظ جمعیت چهارمین کشور دنیا محسوب می شود، ضمن آنکه از تنوع قومیتی نیز برخوردار است. مضافا که بیش از 200 میلیون نفر از این کشور مسلمان هستند و تمام این ها عوامل و سوژه هایی را برای عکاسی فراهم می کند.

این هنرمند هنر کشور اندونزی را بسیار فراتر از تصور شمرد و تصریح کرد: در این کشور هنر خیلی پیشرفت کرده و بسیار خاص است و بیننده با هنرهایی مواجه می شود که تا کنون نمونه ای در دیگر کشورها ندیده است به این خاطر بسیار جذاب و دیدنی است و قابلیت فراوانی را به لحاظ تبادلات فرهنگی و هنری دارد.

حسینی راد عکس های به نمایش درآمده را منتخبی از میان بیش از 250 عکسی شمرد که از مکان های مختلف و مردم اندونزی گرفته است و خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت نمایشگاهی توانستم 45 اثر را در این نمایشگاه ارائه کنم ولی تجدید این نمایشگاه نیز با کارهای دیگری که آن ها نیز دیدنی هستند می تواند صورت گیرد.

وی با نقد بر عدم حمایت های مالی از هنرمندان گفت: هزینه های هنرمندانی که علاقه مندند تا به دیگر کشورها سفر کنند و با فرهنگ و هنر سایر مردم جهان و اقوام مختلف آشنا شوند، بسیار سنگین است و حمایت هایی را از سوی مسئولین می طلبد و جا دارد تا پشتیبانی و حمایت های بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

تماشای این نمایشگاه خالی از لطف نیست و علاقه مندان می توانند از ساعت 10 تا 18 از این نمایشگاه به نشانی خيابان ولي‌عصر(عج)، ضلع جنوب بوستان ساعي، شماره 2169 مرکز هنر پژوهی نقش جهان دیدن کنند.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٤ - ١٥:٢٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;