اخبار > قدیمی‌ترین تماشاخانه پایتخت، میزبان نمایش آیینی تعزیه


همزمان با لیالی قدر؛
قدیمی‌ترین تماشاخانه پایتخت، میزبان نمایش آیینی تعزیه

میزبانی تماشاخانه سنگلج از نمایش آیینی تعزیه همزمان با لیالی قدر که از شامگاه اول اردیبهشت ماه آغاز شده تا پنجم اردیبهشت در قالب برنامه «شب تعزیه سنگلج» ادامه دارد.
 
 

به گزارش ایرنا از اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ویژه برنامه شب تعزیه سنگلج همزمان با آغاز شب‌های قدر و سوگواری شهادت حضرت علی(ع) از روز پنجشنبه (اول اردیبهشت ماه) توسط اداره کل هنرهای نمایشی و همکاری شهرداری منطقه ۱۲ تهران به میزبانی تماشاخانه سنگلج آغاز شد.

این برنامه‌ها در راستای سیاست‌های فرهنگی دولت مردمی برای آشنایی هرچه موثرتر شهروندان تهرانی با آیین‌های نمایشی مرتبط با ماه مبارک رمضان و ایام مناسبتی در روزهای سوم و پنجم اردیبهشت ماه نیز پس از اذان مغرب و عشا با حضور هنرمندان صاحب نام تعزیه میزبان شهروندان تهرانی است

در اولین شب از برگزاری این رویداد، مجلس تعزیه «خوارج» به معین البکایی ابوالفضل میرزااحمدی از هنرمندان صاحب نام مجالس شبیه‌خوانی در خیابان بهشت تهران (مقابل تماشاخانه سنگلج) اجرا شد.

در این تعزیه، حسین محقق، ابوالفضل میرزا احمدی، احمد محمد بیگی، اصغر میناوند، مهدی جودی، محمد بصائری، سید تقی شفیعی به ایفای نقش پرداختند.

در شب‌های پیش رو نیز تماشاخانه سنگلج میزبان علاقه‌مندان با اجرای مجلس تعزیه «ضربت خوردن امیرالمومنین (ع)» در شامگاه شنبه (سوم اردیبهشت ماه) و مجلس «جوانمرد قصاب» در شامگاه پنجم اردیبهشت ماه است.

 

زمان انتشار: جمعه ٢ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٦:٤٨ | نسخه چاپي

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.