اخبار > بازدید رئیس فرهنگستان علوم پزشکی از موزه فلسطین


بازدید رئیس فرهنگستان علوم پزشکی از موزه فلسطین

 

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با حضور در فرهنگستان هنر از موزه آثار منتخب اعضای پیوسته و جاوید این فرهنگستان و اثر استاد حبیب‌الله صادقی در موزه هنرهای معاصر فلسطین بازدید کرد.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با حضور در فرهنگستان هنر از موزه آثار منتخب اعضای پیوسته و جاوید این فرهنگستان و اثر استاد حبیب‌الله صادقی در موزه هنرهای معاصر فلسطین بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق، رئیس این فرهنگستان، ظهر امروز، دوشنبه،‌ 15 آذر 1400، در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا و موزه هنرهای معاصر فلسطین، میزبان سیدعلیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، شد تا از آثار موزه اعضای پیوسته و جاوید فرهنگستان هنر و همچنین اثر استاد حبیب‌الله صادقی، با عنوان «در رثای سیمرغ تجلی» بازدید کنند.

در ابتدای این بازدید، حبیب‌الله صادقی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، توضیحاتی درخصوص اثر نقاشی خود ارائه کرد و از ایده‌ها و نشانه‌های این اثر سخن گفت.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در این بازدید به گستردگی کار و اثر خلق‌شده توسط استاد صادقی اشاره کرد و گفت: گرچه با هنر آشنایی ندارم، تحت تأثیر ایده‌های خلاقانه‌ای که خداوند به ذهن ایشان آورده و حوصله‌ای که این هنرمند به خرج داده تا در شرایطی این‌چنین سخت، مجموعه‌ای عظیم خلق کند، قرار گرفتم.

سیدعلیرضا مرندی ضمن اظهار امیدواری از اینکه این اثر ارزشمند را بتوان در ابعاد گسترده در سطح جامعه به نمایش گذاشت، خاطرنشان کرد: تاکنون اثری در این سطح و با ابعادی چنین گسترده نداشته‌ایم. ما به این هنرمندان انقلابی که همتی بزرگ دارند و کاری این‌چنین برای کشور خود انجام می‌دهند افتخار می‌کنیم. این اثر بسیار گران‌بهاست و نیازمند بروز بیشتری است و باید برای تمامی قشرهای جامعه به نمایش گذاشته شود.
او افزود: مقام معظم رهبری معتقدند که ما نیازمند هنرمندان انقلابی هستیم که مسائل جامعه را با زبان هنر بیان می‌کنند و به جامعه و جوانان نشان می‌دهند. باید به فرهنگستان هنر برای داشتن هنرمندان بزرگ و انجام کارهایی این‌چنین عظیم تبریک گفت. امیدوارم که این آثار در موزه دفاع مقدس و دیگر مکان‌ها نیز به نمایش گذاشته شود.

سیدعلیرضا مرندی اظهار امیدواری کرد تا فرهنگستان علوم پزشکی و فرهنگستان هنر بتوانند از ظرفیت‌ها و زبان هنر برای مباحث پزشکی در سطح جامعه بهره ببرند.

در این بازدید، علیرضا اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر؛ محمدعلی محققی، معاون علمی فرهنگستان علوم پزشکی؛ حسن منصفی، مسئول مرکز مقاومت بسیج نهاد ریاست‌جمهوری و سازمان‌های تابعه؛ به همراه فرمانده و اعضای شورای پایگاه بسیج فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند.

گزارش تصویری بازدید را اینجا مشاهده کنید.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٥ آذر ١٤٠٠ - ١٢:١٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.