اخبار > جریان هنر اجتماعی در آثار ایران دَرّودی تداوم داشت


حبیب‌الله صادقی، رئیس گروه تخصصی هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر:
جریان هنر اجتماعی در آثار ایران دَرّودی تداوم داشت

 

حبیب‌الله صادقی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، گفت: در آثار این هنرمند بزرگ، جریان هنر اجتماعی تداوم داشت و عشق به میهن در آثار او موج می‌زد.

حبیب‌الله صادقی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، گفت: در آثار این هنرمند بزرگ، جریان هنر اجتماعی تداوم داشت و عشق به میهن در آثار او موج می‌زد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، حبیب‌الله صادقی، رئیس گروه تخصصی هنرهای تجسمی این فرهنگستان، با عرض تسلیت به مردم هنردوست ایران، بانو ایران دَرّودی را از هنرمندان بزرگ و سرمایه‌های فرهنگی کشور دانست و درگذشت ایشان را ضایعه‌ای جبران‌نشدنی برای جامعه هنرهای تجسمی کشور بیان کرد.

عضو پیوسته فرهنگستان هنرْ ایرانِ دَرّودی را در ردیف هنرمندان بزرگ و تأثیرگذار ایران‌زمین، همچون سلطان‌ محمد نگارگر، کمال‌الدین بهزاد، جواد حمیدی، علی‌اکبر صنعتی‌زاده، پرویز کلانتری و دیگر هنرمندان نام‌آور، دانست و او را از سفیران فرهنگ و هنر ایران در جهان نام برد و گفت: در آثار این هنرمند بزرگ، جریان هنر اجتماعی تداوم داشت و عشق به میهن در آثار او موج می‌زد؛ آن‌چنان‌که نام یکی از تابلوهایش را نیز «خلیج همیشه‌فارس» گذاشته بود. او در زمان جنگ تحمیلی نیز، در کنار مردم سرزمینش ایستاد و پس از بمباران شهر دزفول توسط رژیم بعث عراق، تابلویی به نام «شب‌های دزفول» نقاشی کرد. به همین خاطر باید از نام ایشان با افتخار یاد کنیم.

صادقی به تلاش‌های مُجدّانه و مستمر و ارزشمند این هنرمند فرهیخته برای ساخت موزه و نمایشگاه دائمی آثارش اشاره کرد و گفت: در مراحل نهایی ساخت موزه ایران دَرّودی در محله یوسف‌آباد، متأسفانه، این عزیز رخ در نقاب خاک کشید. امیدوارم شهردار محترم تهران دستوری برای تسریع در تکمیل این موزه صادر کند تا قبل از چهلم ایشان، شاهد افتتاح آن باشیم. در حقیقت، این موزه سندی اعتباری برای فرهنگ و هنر کشور محسوب خواهد شد.

در پایان این گفت‌وگوی کوتاه، حبیب‌الله صادقی هنرمندان کشور را به خلق آثار هنری در رثای این بانوی گران‌قدر ایرانی فراخواند و ساخت سمفونی بزرگ موسیقی از آثار بانو ایران دَرّودی را به هنرمندان طراز اول موسیقی کشور پیشنهاد داد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٠ آبان ١٤٠٠ - ١٠:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.