اخبار > هم‌اندیشی «جایگاه آرای لوتمان در نشانه‌شناسی ایران»


هم‌اندیشی «جایگاه آرای لوتمان در نشانه‌شناسی ایران»

به مناسبت بزرگداشت یکصدسالگی «یوری لوتمان»، هم‌اندیشی «جایگاه آرای لوتمان در نشانه‌شناسی ایران» برگزار می‌شود.
 
 


به مناسبت بزرگداشت یکصدسالگی «یوری لوتمان»، هم‌اندیشی «جایگاه آرای لوتمان در نشانه‌شناسی ایران» برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این هم‌اندیشی در دو نشست برگزار خواهد شد. در نشست نخست، بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، به زبان فرانسه درباره نشانه‌شناسی و جایگاه آرای لوتمان سخنرانی خواهد کرد. در ادامه این نشست، که مدیریت آن را عبدالرحیم فیروززاده، مدیر حوزه ریاست، روابط‌عمومی و بین‌الملل فرهنگستان هنر، بر عهده دارد، آزیتا افراشی، دبیر علمی هم‌اندیشی؛ حمیدرضا شعیری، رئیس حلقه نشانه‌شناسی تهران؛ آرزو سلیمانی، دانش‌آموخته دکتری زبان‌شناسی همگانی از دانشگاه الزهرا؛ و احمد شاکری، استادیار پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات فرهنگی؛ به ارائه مقاله خود می‌پردازند.

فرهاد ساسانی، دانشیار گروه زبان‌شناسی دانشگاه الزهرا؛ حسین سرفراز، استادیار علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی؛ آزیتا افراشی، دانشیار پژوهشگاه علوم‌انسانی و مطالعات فرهنگی؛ و احمد پاکتچی، سفیر و نماینده دائم ج.ا.ا در سازمان یونسکو؛ سخنرانان دومین بخش این نشست خواهند بود که مدیریت آن بر عهده فرزانه فرحزاد، استاد گروه مترجمی دانشگاه علامه طباطبایی است.

این هم‌اندیشی با همکاری فرهنگستان هنر، سازمان یونسکو، انجمن زبان‌شناسی ایران، حلقه نشانه‌شناسی تهران، انجمن هنر و ادبیات تطبیقی ایران، و انجمن ایرانی زبان و ادبیات فرانسه برگزار می‌شود.

هم‌اندیشی «جایگاه آرای لوتمان در نشانه‌شناسی ایران» به زبان‌های انگلیسی و فرانسه، چهارشنبه، 2 آذر 1401، ساعت 14 تا 18، به‌صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای شرکت در این هم‌اندیشی می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552، مراجعه کنند و یا از طریق پیوند مجازی، به نشانی https://b2n.ir/f21613، از مباحث آن بهره‌مند شوند.


پوستر این نشست را اینجا ببینید.

زمان انتشار: سه شنبه ١ آذر ١٤٠١ - ٠٨:٠٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;