• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > کتاب حکمت و معماری به چاپ رسید


کتاب حکمت و معماری به چاپ رسید

 

کتاب حکمت و معماری، اثر عبدالحسین خسروپناه‌دزفولی، در بهار 1401، به انتشار مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر درآمده است.

کتاب حکمت و معماری، اثر عبدالحسین خسروپناه‌دزفولی، در بهار 1401، به انتشار مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر درآمده است.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، کتاب حکمت و معماری، اثر عبدالحسین خسروپناه‌دزفولی (استاد فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی)، با تدوین و تحقیق نسیم اشرافی، تازه‌ترین اثر منتشرشده مؤسسه متن است.

این کتاب شامل دَه گفتار است که شامل «مقدمات و کلیات»، «جریان‌شناسی علم معماری»، «سنّت و معماری»، «حکمت و فلسفه»، «علم کلام و معماری»، «عرفان و معماری»، «فلسفه و معماری»، «هستی‌شناسی و معماری»، «معرفت‌شناسی و معماری» و «انسان‌شناسی و معماری» می‌شود.
نویسنده در پیشگفتار توضیح می‌دهد:
«تولید علم در زمینه معماری حکمی یکی از موضوعات مورد اهمیت پژوهشگران حوزه معماری است... از این رو، توجه به نظام معرفتی، مبانی و پیش‌فرض‌های یک علم در تحول آن علم نقش بسیار مهمی دارد... از آنجا که مبانی اسلامی و غیراسلامی ارتباط مستقیم با فلسفه‌های اسلامی و غیراسلامی دارد، وظیفه اهل حکمت و فلسفه آن است که آن مبانی را در اختیار پژوهشگران مختلف علوم انسانی قرار دهند.»
این کتاب مجموعه‌ای از گفتارهای نویسنده در جلسات «حکمت و معماری» مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران است که نسیم اشراقی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس، تحقیق و تدوین آن را بر عهده داشته است.
کتاب حکمت و معماری در 188 صفحه، در هزار نسخه و با قیمت 75هزار تومان منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به وبگاه مؤسسه متن به نشانی https://matnpub.ir و یا کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر مراجعه کنند.

 

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ١٢ خرداد ١٤٠١ - ١٥:٠٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;