• پنج شنبه ٣١ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بازدید و خرید سخنگوی وزارت امور خارجه از نمایشگاه همام


بازدید و خرید سخنگوی وزارت امور خارجه از نمایشگاه همام

 

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه و سخنگوی این وزارتخانه عصر امروز از نمایشگاه همام ویژه آثار هنری توانیابان کشور بازدید و تعدادی از آثار فاخر این نمایشگاه را برای وزارت امور خارجه خریداری کرد.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه و سخنگوی این وزارتخانه عصر شنبه 7 اسفند، 1400، از نمایشگاه همام ویژه آثار هنری توان‌یابان کشور در مؤسسه فرهنگی هنری صبا، بازدید و تعدادی از آثار فاخر این نمایشگاه را برای وزارت امور خارجه خریداری کرد.
به گزارش خبرنگار ایکنا، دومین جشنواره ملی هنری همام ویژه رقابت آثار هنری توانیابان کشور از ششم اسفندماه در مؤسسه فرهنگی هنری صبای فرهنگستان هنر کار خود را آغاز کرده است.

در دومین روز از نمایشگاه جشنواره همام که به نمایش ۲۴۰ اثر فاخر هنرمندان توانیاب اختصاص دارد، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه طی حضوری دو ساعته در این نمایشگاه علاوه بر بازدید آثار با تمامی هنرمندان توان‌یابی که در نمایشگاه حضار بودند، گفت‌وگو کردند.
خطیب‌زاده که رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه نیز هست، همچنین تعدادی از آثار فاخر این نمایشگاه را برای این وزارتخانه خریداری کرد.
وی پس از بازدید از نمایشگاه همام در پاسخ به این سؤال خبرنگار ایکنا که پرسید اگر از قبل اطلاع نداشتید که این نمایشگاه متعلق به آثار توان‌یابان است، آیا ممکن بود حدس بزنید که این نقاشی‌ها توسط هنرمندان توانیاب خلق شده است؟ گفت: آنچه من اینجا دیدم واقعاً تعالی در هنر بود. هنر مرز و جنسیت نمی‌شناسد، این نمایشگاه نشان داد هنر محدودیت‌ها را هم نمی‌شناسد. آنچه من دیدم، بروز و تجلی روحیه، توان ذهنی و هنری بود لذا بعید می‌دانم کسی بتواند حدس بزند که در پس هر کدام از این آثار چه روح متعالی قرار دارد.
رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه تصریح کرد: وزارت امور خارجه و مرکز دیپلماسی عمومی که من مسئولیت آن را برعهده دارم وظیفه جدی برای تحقق دیپلماسی هنر و نشان دادن آثار هنرمندان ایرانی در فضای بین‌المللی و منطقه‌ای دارد و تلاش می‌کند بازارهای جدیدی برای هنرمندان ایرانی فراهم کند.
خطیب‌زاده افزود: تلاش می‌کنیم وزارت امور خارجه برای آثار هنری توان‌یابان نیز بازارهایی در سطح مجازی و فضاهای بین‌المللی مهیا کند، ضمن اینکه تلاش می‌کنیم حضور این هنرمندان توان‌یاب را در جمع‌های دیپلماتیک بیشتر کنیم.

عصر امروز همچنین سید جعفر تشکری و علی اصغر قائمی از اعضای شورای شهر تهران نیز از نمایشگاه همام بازدید کردند.
برگزاری کارگاه آموزشی کنترل هیجانات و دفاع‌های روانشناختی نیز بخش دیگری از برنامه امروز نمایشگاه همام بود که ویژه توان‌یابان و خانواده‌های آن‌ها برگزار شد.

لازم به ذکر است، جشنواره همام از جمعه ششم اسفند ماه با نمایش ۲۴۰ اثر برگزیده در مؤسسه فرهنگی هنری صبای فرهنگستان هنر کار خود را آغاز کرده است و عموم علاقه‌مندان می‌توانند تا ۹ اسفندماه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ از این نمایشگاه واقع در خیابان آیت الله طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، شماره 125 بازدید کنند.
همچنین هشت کارگاه آموزشی نیز برای توان‌یابان در این نمایشگاه برپا می‌شود.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٨ اسفند ١٤٠٠ - ١٥:٥٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;