• شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > انقلاب به روایت نگاره‌ها


انقلاب به روایت نگاره‌ها

 

کتاب آسمان نگاره‌ها، شامل مجموعه آثار نگارگری با مضامین انقلاب اسلامی، به کوشش محمدعلی رجبی دوانی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر منتشر شده است.

کتاب آسمان نگاره‌ها، شامل مجموعه آثار نگارگری با مضامین انقلاب اسلامی، به کوشش محمدعلی رجبی دوانی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، آسمان نگاره ها، به کوشش محمدعلی رجبی دوانی، توسط انتشارات فرهنگستان هنر(متن) منتشر شده است.

هنر، یکی از بهترین راویان رویدادی است که نمی‌توان آن را در قالب کلمات محدود کرد و انقلاب اسلامی نیز مورد توجه هنرمندان بسیاری قرار گرفته است که با هنرشان، گوشه‌ای از این اتفاق بزرگ تاریخ معاصر جهان را بازگو کرده‌اند.

در سال ۱۳۹۸، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمایشگاه نگارگری آسمان نگاره‌ها با هدف نمایش آثار نگارگری‌ای که با مضامین انقلابی در ۴۰ سال اخیر خلق شده‌اند، برگزار شد.

 این نمایشگاه حاصل همکاری فرهنگستان هنر و مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و چند نهاد فرهنگی دیگر بود و پس از آن کتابی نیز با همین نام از آثار به نمایش درآمده منتشر شد. 

در این کتاب که آثار نگارگری ۲۹ هنرمند نامی را در برگرفته است، نگاره‌هایی از عبدالحمید شریف‌زاده خاوری، مینا صدری، خشایار قاضی‌زاده، پرویز حاصلی، سیده راضیه یاسینی، پریسا شاد قزوینی، رضا میر مبین، رضا صفری، محمد خزایی، پرویز اقبالی، هادی بابایی، سلنیا پوریا، حسین عصمتی، فریده فاضلی‌نژاد، زینب رجبی، حسین حبیبی، فاطمه صغرا منذوری، پرویز اسکندری پور، جمشید سرحدی، سارا آقا میری، امیر طهماسبی، مسعود هنرکار، مهدی فرخی، رقیه لطفی و امیر حسین آقامیری، به چشم می خورد.

کتاب آسمان نگاره‌ها، مجموعه آثار نگارگری با مضامین انقلاب اسلامی، به کوشش محمدعلی رجبی دوانی، در ۱۲۸ صفحه گالینگور رحلی، توسط انتشارات فرهنگستان هنر(متن) به چاپ رسیده است.

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ٢١ بهمن ١٤٠٠ - ٢٠:٣٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;