اخبار > يك پيشكسوت هنرمند به ديدار حق شتافت


يك پيشكسوت هنرمند به ديدار حق شتافت

استاد «فتحعلي واشقاني فراهاني» پيشكسوت خوشنويسي معاصر شنبه شب 13 آبان پس از يك دوره بيماري، دار فاني را وداع گفت.
 
 

استاد «فتحعلي واشقاني فراهاني» پيشكسوت خوشنويسي معاصر شنبه شب 13 آبان پس از يك دوره بيماري، دار فاني را وداع گفت.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، استاد «فتحعلي واشقاني فراهاني» از خوشنويسان چيره دست و از شاگردان مرحوم سيد حسين و سيد حسن ميرخاني، شب گذشته 13 آبان ماه به ديدار حق شتافت.

استاد واشقاني، پيشكسوت خوشنويسي معاصر ايران در سال 1309 ه.ش در قريه واشقان فراهان ديده به جهان گشود و از سال 1337 تحت تعليم استادان مرحوم سيد حسين وسيد حسن ميرخاني به فراگيري خط نستعليق پرداخت و از سال 1346 نزديك به 4 دهه به تعليم هنر آموزاني پرداخت كه بسياري از آنان خود از استادان مسلم امروزند. وي از سال 1358 رسما به مقام استادي خط نستعليق از سوي انجمن خوشنويسان نائل آمد و همچنين دارنده مدرك درجه اول هنري از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است. از ايشان تا كنون آثار نفيسي به چاپ رسيده است كه از جمله آن‌ها مي‌توان به ترجمه كامل قرآن كريم، كلك مشكين، ديوان حافظ، چشمه خورشيد، آيت مهر، هفت خوان رستم و رسم الخط اشاره كرد. آخرين يادگار استاد «مشق مشكين» نام دارد.

فرهنگستان هنر ضايعه درگذشت اين هنرمند گرانقدر را به جامعه هنري خصوصا خوشنويسان، مردم ايران و خانواده محترمشان تسليت گفته و از درگاه الهي براي خانواده آن مرحوم طلب صبر و براي ايشان مغفرت مسالت مي‌كند.

مراسم تشييع پيكر اين هنرمند فقيد روز دوشنبه 15 آبان از مقابل انجمن خوشنويسان برگزار مي‌شود.
زمان انتشار: يکشنبه ١٤ آبان ١٣٩١ - ١١:٥٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;