تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > چاپ چهارم از کتاب معماری و اندیشه نقادانه منتشر شد


چاپ چهارم از کتاب معماری و اندیشه نقادانه منتشر شد

 

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر کتاب معماری و اندیشه نقادانه را به چاپ چهارم رساند.

مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر کتاب معماری و اندیشه نقادانه را به چاپ چهارم رساند.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، انتشارات این فرهنگستان از چاپ چهارم کتاب معماری و اندیشه نقادانه به قلم «وين‌ اتو» و ترجمه «امینه انجم‌شعاع» خبر داد.
وين‌ اتو این كتاب‌ را به‌‌منظور ارائه‌ برنامه درسي‌ براي‌ دانشجويان‌ دانشكده معماري‌ دانشگاه‌ «ويسكانسين»‌ به رشته تحرير درآورد و همين‌ كتاب‌ مدتي‌ بعد در «مدرسه عالي‌ يونيون‌» در دوره‌ دكتري‌ تدريس‌ شد.
گفتنی است اين‌ اثر از معدود منابعي‌ است‌ كه‌ مستقيماً به‌ حوزه نقد آثار معماري‌ پرداخته‌ و تصويري‌ روشن‌ از صور نقد معماري‌ و بنيادهاي‌ نظري‌ هر يك‌ ارائه‌ داده‌ است‌. در سراسر اين‌ منبعِ‌ معتبرِ پژوهش‌هاي‌ معماري،‌ مباحث‌ نظري‌ ظريفي‌ گنجانده‌ شده‌ كه‌ چشم‌اندازی تازه از عالّم‌ نقد پيش‌ چشمان‌ مخاطب‌ قرار مي‌دهد.
نویسنده در این کتاب سعی کرده با معرفی و دسته‌بندی روش‌های متداول صور نقد معماري‌، نوعی از خودآگاهی را نسبت به چگونگی استفاده از نقد در مباحث نقادانه معماری در مخاطب ایجاد کند.
مباحث این کتاب عبارت‌اند از: «نقد»، «نقد معیاری»، «نقد تفسیری»، «نقد توصیفی»، «بلاغت زبان نقد»، «عرصه‌های حضور نقد» و «پایان نقد» که نویسنده در فصل‌های کتاب ابتدا حوزه اثر نقد معماری را بررسی کرده و با هدف نشان‌دادن ارزش و اهمیت نقد، جایگاه‌های متعدد ظهور و بروز نقد را در عرصه معماری یادآور شده است.
چاپ چهارم کتاب معماری و اندیشه نقادانه از آثار تازه انتشار یافته مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) است که در 312 صفحه با شمارگان 500 نسخه و بهای 68هزار تومان برای مخاطبان معماری و شهرسازی منتشر شده است.
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، مراجعه کنند

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠ - ١٠:٤٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.