تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «پیکر انسان در هنر اسلامی» منتشر شد


«پیکر انسان در هنر اسلامی» منتشر شد

 

موسسه تاليف، ترجمه و نشر آثار هنري فرهنگستان هنر با نام اختصاري «متن» به تازگي كتاب «پيكر انسان در هنر اسلامي» را منتشر كرد.

موسسه تاليف، ترجمه و نشر آثار هنري فرهنگستان هنر با نام اختصاري «متن» به تازگي كتاب «پيكر انسان در هنر اسلامي» را منتشر كرد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب «پيكر انسان در هنر اسلامي» تاليف «ایوا بئر» ترجمه «بهنام صدري» توسط موسسه متن منتشر شد. اين كتاب تحقیق و بررسی در باب تحولات نقوش انسانی در هنرهای اسلامی چه در تزیینات معماری و چه در هنرهای خرد است.

نویسنده در فصل اول با عنوان جهان عرب به تصویر انسان در هنر از اوایل دورۀ اسلامی، دوره فاطمی در مصر، خلافت اموی و دورۀ ملوک الطوایف اسپانیا تا نمونه‌های بین‌النهرینی می‌پردازد. فصل دوم درباره پیکره‌های سه‌بعدی، پیکرهای منقوش و نقوش دورۀ تیموری، صفوی، زند و قاجار است. فصل سوم به نقاشی ایران تا هند در دورۀ گورکانیان از عصر اکبر تا جهانگیر اختصاص دارد. در فصل چهارم به پیکر انسانی در هنر ترک و تصویرگری‌های پیش از عثمانی و دوره عثمانی اشاره شده است. فصل آخر نیز با عنوان مسئله صورتگری در هنر اسلامی به عقاید اسلامی دربارۀ نقوش یا چهره‌نگاره‌های واقع‌گرایانه از شمایل انسانی می‌پردازد.

این کتاب در بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران در غرفه انتشارات فرهنگستان عرضه مي‌شود.
تصوير جلد اين كتاب را اينجا ببينيد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٤ - ١٠:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.