اخبار > فارس: مستند «سیمین دانشور» تا پايان سال


فارس: مستند «سیمین دانشور» تا پايان سال

 

سیدجواد میرهاشمی از احتمال عرضه همزمان فیلم مستند «سیمین دانشور» و کتاب مجموعه مصاحبه‌های این اثر در سالگرد فوت این هنرمند خبر داد.

«سید‌جواد میرهاشمی» مستند‌ساز،درباره وضعیت ساخت مستند سیمین دانشور گفت: تصویر‌برداری این مستند تقریبا به پایان رسیده و هم‌اکنون در مرحله تدوین است. درضمن عنوان آن‌را به «بی سرو سیمین» تغییر دادیم.

وی در ادامه افزود: در این مستند بالغ بر 40 مصاحبه تخصصی و طولانی انجام داده که در حال پیاده‌سازی این مصاحبه‌ها هستیم، تا با مذاکره با یک ناشر آن را به صورت یک مجموعه گفت‌وگو به بازار عرضه کنیم.

وی با اشاره به 18 اسفند‌ماه سالگرد فوت سیمین دانشور و ایرج راد در دو سال پیاپی گفت: اگر شرایطی فراهم شود و مذاکرات من با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نتیجه برسد قصد دارم مستند «بی‌سرو سیمین» و مجموعه گفت‌‌وگوهای این مستند را در قالب کتاب مقارن با سالگرد فوت این دو عزیز منتشر کنم.

میرهاشمی ادامه داد: سیمای استان‌های شیراز نیز برای پخش این مصاحبه‌ها اظهار تمایل کرده است. بنده نیز در حال حاضر مشغول تکمیل مستند «ایرج افشار» هستم تا در صورت فراهم شدن شرایط، این دو مستند را با هم عرضه کنم.

سیمین دانشور خالق «سووشون» 8 اردیبهشت 1300 در شیراز به دنیا آمد و 19 اسفند 1390 در تهران درگذشت. پیکرش 21 اسفند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٨ آذر ١٣٩١ - ١٣:٢٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج