اخبار > کارگاه «مبانی نظری مطالعات کلمه ـ تصویر»


پژوهشکده هنر برگزار می‌کند:
کارگاه «مبانی نظری مطالعات کلمه ـ تصویر»

 

کارگاه «مبانی نظری مطالعات کلمه ـ تصویر» در پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

کارگاه «مبانی نظری مطالعات کلمه ـ تصویر» در پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده هنر، کارگاه پژوهشی «مبانی نظری مطالعات کلمه ـ تصویر» را مجید پروانه‌پور، عضو هیئت علمی پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر در چهار جلسه برگزار می‌کند.

مطالعات کلمه ـ تصویر در زمره حوزه‌های پژوهشی نسبتاً جوان است که با حوزه‌های گوناگون از جمله هنر، تاریخ‌ هنر، ادبیات، فلسفه و بلاغت پیوند دارد. گرچه از این حوزه پژوهشی عمدتاً با نام «مطالعات کلمه ـ تصویر» یاد می‌شود، رد پای آن را می‌توان زیر عناوین مشابهی چون «نسبت شعر و نقاشی»، «نسبت زبان با تصویر»، «نسبت امر مکتوب با امر تصویری»، «نسبت بازنمایی کلامی با بازنمایی دیداری» و جز آنها نیز دنبال کرد. این سنت مطالعاتی، نخست در میان پژوهشگران آلمانی بود که به صورت متمرکز مورد توجه قرار گرفت، اما در ادامه و در قرن بیستم متفکرانی که به زبان فرانسه و انگلیسی قلم می‌زدند نیز وارد میدان شدند و به گسترش بیش از پیش این حوزه یاری رساندند.

کارگاه پژوهشی «مطالعات کلمه ـ تصویر» از 9 مهرماه 1401 به مدت 4 جلسه، روزهای شنبه، ساعت 15 تا 17 به صورت حضوری در پژوهشکده هنر به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور. شماره ۲۹ برگزار می‌شود.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام فرایند ثبت‌نام در کارگاه به اینجا  مراجعه نمایند.

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٢ شهريور ١٤٠١ - ١٤:١٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج