اخبار > نخستین نشست شورای علمی همایش ملی «مرقع‌شناسی در تاریخ هنر ایران» برگزار شد


نخستین نشست شورای علمی همایش ملی «مرقع‌شناسی در تاریخ هنر ایران» برگزار شد

 

نخستین نشست شورای علمی همایش ملی «مرقع‌شناسی در تاریخ هنر ایران» روز چهارشنبه 11 خردادماه 1400 در پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر برگزار شد.

نخستین نشست شورای علمی همایش ملی «مرقع‌شناسی در تاریخ هنر ایران» روز چهارشنبه 11 خردادماه 1400 در پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر، نخستین نشست شورای علمی همایش ملی «مرقع‌شناسی در تاریخ هنر ایران» روز چهارشنبه 11 خردادماه 1400 در پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر با حضور علی تقوی، سرپرست پژوهشکدة هنر، شهاب پازوکی، سرپرست معاونت پژوهشی این پژوهشکده، عبدالمجید شریف‌زاده، دبیر علمی این همایش، یعقوب آژند، اردشیر مجردتاکستانی، پرویز حاصلی، ندا اخوان، زهرا دستان و فرزانه اعظم‌لطفی اعضای شورای علمی این همایش برگزار شد.

در این نشست که به منظور برنامه‌ریزی و ترسیم نقشه راه همایش ملی «مرقع‌شناسی در تاریخ هنر ایران» برگزار شد، اعضای شورا در خصوص چشم‌اندازها و اهداف همایش به تبادل نظر پرداختند و راه‌کارها و برنامه‌های پیش رو برای دستیابی به این اهداف را بررسی نمودند. از جمله مسائل مطرح‌شده در این نشست می‌توان به تهیه فراخوان و محورهای مطالعاتی این فراخوان، برنامه‌ریزی نشست‌های تخصصی به عنوان پیش‌همایش‌ها، تقسیم همایش به دو بخش نظری و عملی و برپایی نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی در این خصوص اشاره نمود.

همایش ملی «مرقع‌شناسی در تاریخ هنر ایران» به همت پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر و با هدف معرفی و مطالعه هنر مرقع ایرانی به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردها و میراث ارزشمند تاریخ هنر ایران در سال 1402 برگزار خواهد شد. فراخوان این همایش در بهار سال جاری منتشر و به اطلاع پژوهشگران و علاقه‌مندان خواهد رسید.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١١ خرداد ١٤٠١ - ١٧:٥٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج