اخبار > دعوت مجید مجیدی برای ساخت فیلم‌هایی با محوریت امام حسین (ع)


دعوت مجید مجیدی برای ساخت فیلم‌هایی با محوریت امام حسین (ع)

 

مجید مجیدی، عضو پیوسته و رئیس گروه سینمای فرهنگستان هنر، در نشست خبری رویداد فیلم کوتاه عاشورایی «تصویر دهم» با محوریت امام حسین(ع) عنوان کرد که در این رویداد از همه ظرفیت‌هایی فرهنگی کشور استفاده خواهیم کرد.

تهران- ایرنا- رئیس جشنواره فیلم کوتاه عاشورایی «تصویر دهم» ضمن تسلیت برای حادثه تروریستی شاهچراغ شیراز گفت: از روز اول در این جشنواره نخواستیم صرفا آثار به دست ما برسد بلکه می‌خواستیم در حوزه نگاه به ساحت مقدس امام حسین (ع) جریان‌سازی کنیم.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، نشست خبری جشنواره فیلم کوتاه عاشورایی «تصویر دهم» ظهر امروز -دوشنبه ۲۳ مردادماه - در تکیه دزاشیب برگزار شد.

مجید مجیدی رئیس رویداد، بهروز شعیبی مدیر طرح و ایده رویداد، جعفرالادیب رئیس شبکه کربلا در ایران و نماینده آستان مقدسه حسینی، محمد رهبر دبیر رویداد و سیدمحمد صادق لواسانی مدیر رسانه‌ای رویداد در این نشست حضور داشتند.

مجیدی در ابتدای این نشست بیان کرد: برای حادثه شاهچراغ متأسفیم و آرزوی شفای عاجل برای همه هموطنان آسیب دیده در این حادثه را داریم.

وی افزود: امسال‌ باید چهارمین دوره این جشنواره را برگزار می‌کردیم اما سومین دوره رویداد را برگزار کنیم چراکه سال گذشته فیلم‌ها به حد نصاب نرسید و برگزار نشد.

این فیلمساز ادامه داد: کارمان را با این نیت شروع کردیم که در حوزه نگاه به ساحت مقدس آقا حسین ع جریان سازی کنیم. یعنی در این مسیر اخلاق و آزادگی حسینی موضوعات مدنظر ما هستند و از روز اول نخواستیم صرف آثار به دست ما برسد بلکه می‌خواستیم جریان ساز باشیم و به تولید برسیم که امسال بحث تولید را به صورت جدی در دستور کار داریم.

مجیدی گفت: از همه فیلمسازان کوتاه و مستند می‌خواهم اگر ایده‌ای دارند به دبیرخانه ما بفرستند و ما نه صرفا تشویق که از این ایده‌ها حمایت می‌کنیم؛ امسال در خدمت رضا میرکریمی، کمال تبریزی و بهروز شعیبی خواهیم بود و تمام تلاش ما این است که‌ این رویداد مستقل‌ باشد و در جهت اهداف ما و شعار امام حسین(ع) بدون مرز استفاده کرده و می‌کنیم. از جایی خط نگرفته‌ایم و اگر کسی از ما حمایت کرده بدین معنا نیست که سیاست خاصی بر کار ما سایه انداخته باشد.

حداقل مبلغی که برای حمایت از آثار می‌پردازیم ۳۰ میلیون تومان است

محمدرهبر ادامه داد: متممی به فراخوان سال قبل اضافه کردیم. عزیزانی که ایده خود را تا ۳۱ مرداد بارگذاری کنند ایده‌های ایشان در همین سال جاری داوری می‌شوند. امسال آثار تا ۱۵ دقیقه را داوری خواهیم کرد. و شعار ما مانند سال گذشته از حسین آموختم است و هرآنچه به کردار و رفتار امام‌ حسین (ع) پرداخته شود قابل شرکت در این رویداد خواهد بود.

وی افزود: از آثاری که در سال گذشته از پیاده روی اربعین ساخته شده است استقبال خواهیم کرد.

دبیر این جشنواره گفت: درحال مذاکره با انجمن سینمای جوان و حوزه هنری برای استفاده از پتانسیل سینماگران و اخذ ایده های ایشان هستیم و در تلاش هستیم که دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس را به عنوان‌ پایگاه این دوره از جشنواره تعیین کنیم.

وی ادامه داد: برای ارسال ایده ها تا ۳۱ مرداد و برای ارسال فیلم کوتاه تا ۳۰ آبان زمان تعیین کرده‌ایم.

رهبر یادآور شد: حداقل مبلغی که برای حمایت از آثار می‌پردازیم ۳۰ میلیون تومان است و حداکثر آن بستگی به نظر آقای شعیبی و دوستان تصمیم گیرنده در مدیریت این رویداد دارد.

این رویداد اولین قدم ما سینماگران برای نگاه متفاوت به امام حسین (ع) است

بهروز شعیبی پس از آن بیان کرد: ارتباط و هدایت دبیر و مدیر این جشنواره شرایطی را فراهم کرده که ابعاد زندگی و کردار حسین ع برای ما شفاف و روشن شود؛ ابعادی که شاید در خلال سال‌ها مغفول و نادیده مانده است.

وی تصریح کرد: امیدوارم که کارهای سینمایی در این عرصه شکوفا شود؛ سینما از کتاب در این حوزه عقب است و ما در رویدادی این چنینی تلاش داریم که این تاخر را جبران کنیم.

شعیبی خاطرنشان کرد: این رویداد اولین قدم ما سینماگران برای نگاه متفاوت به امام حسین (ع) است.

جعفرالادیب هم در انتها اظهار داشت: این دومین دوره است که آستان مقدس امام حسین(ع) از این مقوله حمایت می‌کنند و انشاءالله بتوانیم آثار خوبی را در این دوره دریافت کنیم.

وی تصریح کرد: کارهایی از عراق هم خواهیم داشت و تلاش کرده‌ایم که‌ یک همکاری بین المللی را در خلال این رویداد داشته‌ باشیم.

 

 

 


 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٤ مرداد ١٤٠٢ - ١٣:١٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج