اخبار > نمايش آثار مفهومي «مركباتچي» در گالري خيال نو صبا


نمايش آثار مفهومي «مركباتچي» در گالري خيال نو صبا

 

نمايشگاه آثار نقاشی و طراحی «عظیم مرکباتچی» با عنوان «كرختي» روز چهارشنبه ششم خرداد در گالری خیال نو موسسه صبا افتتاح مي‌شود.

نمايشگاه آثار نقاشی و طراحی «عظیم مرکباتچی» با عنوان «كرختي» روز چهارشنبه ششم خرداد در گالری خیال نو موسسه صبا افتتاح مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، نمايشگاه آثار نقاشی و طراحی «عظیم مرکباتچی» با عنوان «كرختي» شامل مجموعه‌ای از آثار فیگوراتیو و فضاسازی‌های ذهنی است كه دغدغه‌های مفهومی وی را در سال های اخیر در قالب تکنیک‌های مختلف به نمایش می‌گذارد.

«کرختی» مجموعه‌ای شامل حدود 80 اثر است که از نقاشی (رنگ روغن، اکرولیک و میکس مدیا)، 70 اثر طراحی از کوچکترین ابعاد تا اندازه‌های بزرگ (مداد کنته، آب مرکب، قلم آهنی و ...) تصویرسازی ها و نیز 50 اثر متعلق به سالنامه احمد شاملو که در زمان چاپ پس از مدت کوتاهی نایاب و مورد استقبال وسیعی قرار گرفت برای نخستین بار در این نمایشگاه ارائه می شود. آثار این مجموعه به ویژه نقاشی‌ها در ابعاد بزرگ شامل برداشت‌های ذهنی فضاهای وهمی و تعلیقی و کاوش‌های درونی هنرمند در ابعاد فیگورهاست. گونه‌ای فضای ناکجایی، لامکانی و اثیری که از زمان و مکان بیرون بوده و عمدتاً در حال و هوای رئالیسم جادویی و گرایش‌های اکسپرسیونیستی پرداخته شده است.

«عظیم مرکباتچی» تاكنون دو نمایشگاه انفرادی از آثار خود را در گالری باران برگزار كرده و در نزدیک به 15 نمایشگاه گروهی نیز مشارکت داشته است. به گفته اين هنرمند تلاش شده آثار اين مجموعه در جهت نوآوری‌های تکنیکی و نزدیک شدن به ذات سوژه و تعمیق مفهوم از طریق یگانگی فرم و محتوا ارائه شوند. بخش اعظم نوآوری‌ها در ایده و مضامین را نیز به گفته خود وامدار سیاحت در ادبیات ایران و جهان به ویژه در 3 گانه‌های خود بوده است.

نمايشگاه «کرختی» روز چهارشنبه 6 خرداد، ساعت 16، در گالري خیال نو صبا گشایش می‌یابد. این نمایشگاه به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي‌توانند به نشاني ميدان فلسطين، خيابان شهيد برادران مظفر، مقابل سينما فلسطين، شماره 125، موسسه فرهنگي- هنري صبا مراجعه كنند.
براي مشاهده پوستر اين نمايشگاه اينجـا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٥ خرداد ١٣٩٤ - ١٤:٢٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج