اخبار > كارگاه آموزش خط ثلث عصر امروز آغاز به كار مي‌كند


كارگاه آموزش خط ثلث عصر امروز آغاز به كار مي‌كند

 

نخستين جلسه از كارگاه آموزشي خط ثلث توسط مركزهنرپژوهي نقش‌جهان وابسته به معاونت پژوهشي فرهنگستان ‌هنر عصر امروز يكشنيه سوم ارديبهشت برگزار مي‌شود.

 نخستين جلسه از كارگاه آموزشي خط ثلث توسط مركزهنرپژوهي نقش‌جهان وابسته به معاونت پژوهشي فرهنگستان ‌هنر عصر امروز يكشنيه سوم ارديبهشت برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، اين كارگاه با حضور استاد احد ترابي به مدت يك‌سال در مركز هنرپژوهي نقش‌جهان برگزار خواهد شد و به آموزش خط در دو بخش نستعليق و ثلث، خواهد پرداخت كه علاقه‌مندان مي‌توانند در هر يك از آنها ثبت‌نام و شركت نمايند. اين كارگاه روزهاي يكشنبه هر هفته به جز ايام تعطيل از ساعت 16 تا 18 برگزار مي‌شود و هر دوره آن دو ماه به طول مي‌انجامد.

استاد احد ترابي، براي فراگيري خط نستعليق نزد استاد حسن ميرخاني تعليم ديده است و همچنين در خط ثلث با اقتباس و بهره‌مندي از فعاليت‌هاي خوشنويس عرب، حامد العمدي، به خلق آثار مي‌پردازد.

ترابي، تاكنون كتيبه‌هاي بيش از هزار مسجد را در ايران و ديگر كشورها خوشنويسي كرده است و همچنين بنيانگذار گنجينه مشاهير ايران و اسلام است.

كتيبه نگاشته شده بر سر سفارت ايران در مسكو، لوگو كنفرانس سران اسلامي، كتيبه‌نگاري گنبد و ضريح حرم امام خميني (ره)، تحريرنامه حضرت امام خميني خطاب به گورباچف (خط غبار) از جمله آثار اوست.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، بالاتر از خيابان شهيد بهشتي، ضلع جنوب غربي بوستان ساعي، پلاك 2169، مركز هنرپژوهي نقش‌جهان مراجعه نمايند و يا با شماره تلفن‌ 88553912 تماس بگيرند.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - ٠٨:١١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج