اخبار > نقد و بررسي كتاب طبيعت در هنر باستان


نقد و بررسي كتاب طبيعت در هنر باستان

 

نخستين نشست از سلسله نشست­‌های هنر شرق با عنوان «نقد و بررسی كتاب طبیعت در هنر باستان» روز شنبه ۹ اردیبهشت ماه در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

  نخستين نشست از سلسله نشست­‌های هنر شرق با عنوان «نقد و بررسی كتاب طبیعت در هنر باستان» روز شنبه ۹ اردیبهشت ماه در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده هنر وابسته به فرهنگستان هنر، در این نشست كه به همت گروه هنر شرق پژوهشكده هنر تشكیل می‌شود عفت‌السادات افضل‌طوسی مؤلف كتاب و عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا و  غلامعلی حاتم دانشيار و عضو شوراي تخصصي تاريخ هنر پژوهشكده هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، سخنرانی مي‌كنند.

كتاب «طبیعت در هنر باستان» توسط نشر مركب سپید ودانشگاه الزهرا منتشر شده است. در این كتاب مؤلف کوشیده است تا مباحث مرتبط با هنر که موضوع آن را از طبیعت برگرفته؛ از دید هنر ایران باستان و در مقایسه با تمدن­های بزرگ جهان مطرح سازد و بدین ترتیب فرصت مناسبی جهت یک مقایسه ساده برای دانشجویان فراهم آورد.

این کتاب با ارائه مثال­‌های متنوع از طبیعت در هنر، توجه به طبیعت و امکانات طراحی از آن را به دانشجویان یادآور می­‌شود. نویسنده می‌کوشد تا با طرح سؤال خواننده را به تفکر در طبیعت سوق دهد و با بیان اندیشه و دیدگاه گذشتگان در مورد طبیعت، زمینه را برای یک مقایسه اعتقادی و انسان­‌شناسانه باز نماید تا از این رهگذر رابطه انسان با طبیعت و هنر را توضیح دهد.

نشست نقد و بررسی كتاب «طبیعت در هنر باستان» روز شنبه ۹ اردیبهشت از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در محل پژوهشکده هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از خیابان امام خمینی(ره)، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره ۲۹ برگزار مي‌شود.

حضور در این نشست برای تمامي علاقه‌مندان آزاد است.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٠:٠٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج