اخبار > فراخوان هم‌اندیشی «اقتباس در هنر و ادبیات کودک و نوجوان» منتشر شد


فراخوان هم‌اندیشی «اقتباس در هنر و ادبیات کودک و نوجوان» منتشر شد

 

فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران فراخوان همایش «اقتباس در هنر و ادبیات کودک و نوجوان» را منتشر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، با همراهی دانشگاه شهید بهشتی، انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و مرکز مطالعات ادبیات کودک دانشگاه شیراز، هم‌اندیشی «اقتباس در هنر و ادبیات کودک و نوجوان» را با هدف بررسی علمی روابط ادبیات کودکان با دیگر هنرها برگزار می‌کند.

‌پژوهشگران علاقه‌مند می‌توانند یافته‌های پژوهشی خود را، حول محورهای مطالعاتیِ نظریه‌ها و رویکردهای نوین اقتباس در هنر و ادبیات کودک و نوجوان، ضرورت و نقش اقتباس در آفرینش‌های ادبی و هنری حوزه کودک و نوجوان، گونه‌ها و ژانرهای اقتباس در ادبیات کودک و نوجوان، اقتباس و ارتباطات فرهنگی در آثار کودک و نوجوان، مخاطب‌شناسی در آثار اقتباسی حوزه کودک و نوجوان، تحلیل الگوها و نمونه‌های مطلوب ملی و فراملی در آثار اقتباسی حوزه کودک و نوجوان، به دبیرخانه این هم‌اندیشی ارسال کنند. این همایش به دبیری علمی مریم جلالی، دانشیار دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند چکیده‌مقالات خود را، تا 25 مهر 1401، به نشانی رایانامه education@honar.ac.ir، ارسال کنند.

پس از داوری اولیه، چکیده‌مقالاتِ منتخب اعلام خواهد شد. مهلت ارسال اصل مقالات منتخب 5آذر 1401 خواهد بود. همچنین، پس از داوری نهایی، عناوین مقالات برگزیده تا 26 آذر 1401 اعلام خواهد شد. این هم‌اندیشی 26 دی 1401 برگزار می‌شود.

مخاطبان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه همایش، به نشانی خیابان نشانی تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲، فرهنگستان هنر، شناسه پستی ۱۴۱۶۹۵۳۶۱۳، مراجعه کنند و یا با شماره 66954200 (داخلی 1132) تماس بگیرند.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٣٠ شهريور ١٤٠١ - ٠٨:١٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1401/07/28 4:28
0
0
باسلام و عرض ادب خدمت دست‌اندرکاران همایش. آیا مهلت بیشتری در نظر گرفته نمی‌شود؟
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج