اخبار > كتاب «خوشنویسی اسلامی» نوشته «شیلا بلر» نقد و بررسی می‌شود


كتاب «خوشنویسی اسلامی» نوشته «شیلا بلر» نقد و بررسی می‌شود

 

چهاردهمین نشست از «سلسله نشست‌های مطالعات هنر اسلامی» با عنوان «نقد و بررسی كتاب خوشنویسی اسلامی» نوشته «شیلا بلر» سه شنبه يكم آبان در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

چهاردهمین نشست از «سلسله نشست‌های مطالعات هنر اسلامی» با عنوان «نقد و بررسی كتاب خوشنویسی اسلامی» نوشته «شیلا بلر» سه‌شنبه يكم آبان در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده هنروابسته به فرهنگستان هنر، در نشست «نقد و بررسی كتاب خوشنویسی اسلامی» كه به همت «كمیته هنر ایران در دوره اسلامی» این پژوهشكده برگزار می‌شود، مرتضي كريمي‌نيا، پژوهشگر نسخه‌هاي كهن قرآن، «امین ایرانپور» پژوهشگر و دانش آموخته دكترای تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی و «ولی‌الله كاووسی» مترجم كتاب «خوشنویسی اسلامی» و عضوهیئت علمی بنیاد دایره المعارف اسلامی به بحث و تبادل نظر پیرامون این كتاب می‌پردازند.

كتاب «خوشنویسی اسلامی» اثر «شیلا بلر» و ترجمه ولی‌الله كاووسی است كه به تازگی توسط مؤسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، وابسته به فرهنگستان هنر، منتشر شده است. به گفته مترجم «در این كتاب از نام و نشان و سلوک هنری بسیاری از خوشنویسان گمنام جهان اسلام خبر می‌گیریم که پیش از این هیچ نامی از ایشان نشنیده بودیم؛ جایگاه بسیاری از مادرشهرهای پراکنده در سرزمین‌های اسلامی را در تعاملات خوشنویسی درمی‌یابیم؛ و با انبوه شگردها و ترفندهای هنرمندان هر منطقه برای زیباتر نمودن دستخط‌ها آشنا می‌شویم...»

گفتنی است در حاشیه این نشست تخصصی «نمایشگاهی از كتاب‌های منتشر شده در حوزه خوشنویسی» با تخفیف ۳۰٪ به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

نشست «نقد و بررسی كتاب خوشنویسی اسلامی» روز سه‌شنبه يكم آبان ۱۳۹۷از ساعت ۱۶ الی ۱۸ درپژوهشكده هنر به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از خیابان امام خمینی(ره)، نبش كوچه شهید حسن سخنور، پلاك ۲۹ برگزار می‌شود.

حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

برای مشاهده پوستر این نشست تخصصی اینجـا کلیک کنید.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - ١٦:٠٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج