اخبار > معماري دوره غزنويان بررسي مي‌شود


معماري دوره غزنويان بررسي مي‌شود

 

فرهنگستان هنر با انتشار فرخوان مقاله «هنر، ادب و انديشه در دوره غزنويان»، اسفند ماه سال جاري به بازخواني فرهنگ و هنر ايران در دوره غزنويان مي پردازد.

فرهنگستان هنر با انتشار فرخوان مقاله «هنر، ادب و انديشه در دوره غزنويان»، اسفند ماه سال جاري به بازخواني فرهنگ و هنر ايران در دوره غزنويان مي پردازد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، معاونت پژوهشي اين فرهنگستان  طي فراخواني از انديشمندان و پژوهشگران دعوت به عمل آورده تا با ارسال مقاله و شرکت در سلسله نشست هايي تخصصي به بازخواني تاريخ هنر ايران بپردازند. نخستين سلسله نشست از اين مجموعه به بازخواني «فرهنگ و هنر ايران در دوره غزنويان» اختصاص يافته است.

در نشست تخصصي «معماري و تزئينات وابسته به آن»، وجوه مختلف معماري دوره غزنويان و تزئينات وابسته به آن مورد بررسي قرار خواهد گرفت. محورهاي پژوهشي اين نشست شامل «ويژگي هاي معماري و شهرسازي دوره غزنوي»، «فنون و مواد ساختماني معماري غزنوي»، «تاثير سنت هاي معماري غزنوي بر معماري غوريان، سلجوقيان و ...»، «تزئينات وابسته به معماري در اين دوره»، «هنرمندان، استادکاران، حاميان و بانيان آثار معماري» و «مولفه ها، عوامل و زمينه‌هاي شکل دهنده به معماري و شهرسازي اين دوره تاريخي» مي‌شود.

زمان برگزاري نشست ها، اسفند 92 اعلام شده و مهلت ارسال آثار تا 25 آذرماه سالجاري است.

لازم به ذکر است که نتايج حاصل از اين نشست ها به عنوان سند و منبعي علمي و پژوهشي منتشر و در اختيار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

براي مشاهده پوستر كامل اين همايش اينجـا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٧ آبان ١٣٩٢ - ١١:٣١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1392/12/11 23:1
0
0
سلام. ببخشید جواب پذیرش مقالات چه زمانی اعلام میشود/ با تشکر
کاربر مهمان
1392/12/08 16:44
0
0
باسلام واحترام.اطلاع رسانی شما درباره نشست تخصصی غرنویان به روز نیست واکنون مدتهاست که از ارسال مقالات می گذرد اما هیچ خبر جدیدی در مورد نتایج داوری یا حتی زمان نشست در سایت دیده نمیشود.لطفا اطلاعات واخبار جدید دراین زمینه را مرتب وپیوسته در سایت بروزرسانی فرمایید.تشکر

شما می‌توانید در بخش رویدادهای فرهنگستان هنر در منوی اصلی سایت در بخش همایش‌ها اطلاعات را دریافت نمایید.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج