اخبار > هم‌انديشي‌هاي جهاني‌شدن و هنر با نام «ايران و هند» برگزار مي شود


هم‌انديشي‌هاي جهاني‌شدن و هنر با نام «ايران و هند» برگزار مي شود

 

اولين هم‌انديشي از مجموعة هم‌انديشي‌هاي جهاني‌شدن و هنر با نام «ايران و هند» توسط فرهنگستان هنر و با مشاركت خانه هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.

اولين هم‌انديشي از مجموعة هم‌انديشي‌هاي جهاني‌شدن و هنر با نام «ايران و هند» توسط فرهنگستان هنر و با مشاركت خانه هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.

محبوبه پلنگي، مدير كل روابط عمومي فرهنگستان هنر ضمن اعلام اين خبر گفت: در اين هم‌انديشي كه روز دوشنبه، 30 شهريور ماه در تالار بتهوون خانه هنرمندان ايران برگزار مي‌شود، صاحبنظران و انديشمندان ايراني و هندي به ارائه مقاله خواهند پرداخت.

وي افزود: صاحبنظراني چون آتول كومارسين‌ها، هريش نارنگ، مانيشا سينگ، پراياگ شوكلا و... در اين همايش حضور خواهند داشت.

مدير كل روابط عمومي فرهنگستان هنر،‌ چهار محور اين هم‌انديشي را به ترتيب زير ذكر كرد: 1. نگاه منطقه‌اي و نگاه حهاني به هنر (تاثيرپذيري تعاملي يا تقليد ناشي از سلطه‌پذيري) 2. هنر در دوره پسا استعماري 3. تحولات فن‌آوري و هنر در عصر جديد 4. هنر موزه‌اي و هنر پويا.

وي مقالاتي چون؛ هنر هند و ايراني: گذشته، حال و آينده در فضاي جهاني،‌تأثير جهاني شدن بر هنر امروز، بررسي ريشه‌هاي هم نهادي هنر معماري منطقه‌اي ايران و هند، هنر موزه‌اي و هنر پويا و مسأله زمان و... را براي ارائه در اين همايش نام برد.

گفتني است خانه هنرمندان ايران در خيابان ايرانشهر، باغ هنر واقع شده است.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٧ شهريور ١٣٨٣ - ١٠:٣٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج