اخبار > هنر نگارگري را بدون تعصب ارزش‌گذاري بكنيم


غلامحسين اميرخاني خوشنويس در آستانه برگزاري همايش بين‌المللي كمال‌الدين بهزاد :
هنر نگارگري را بدون تعصب ارزش‌گذاري بكنيم

 

لامحسين اميرخاني ـ خطاط با بيان اين مطلب در آستانه برگزاري همايش بين‌المللي كمال الدين بهزاد در ادامه عنوان كرد: برگزاري همايش كمال‌الدين بهزاد اقدامي سنجيده و مثبت است بايد بپذيرفت كه ما در معرفي مفاخرمان كوتاهي كرده‌ايم به همين دليل امروز تركها مي‌گويند مولوي مال ماست و تاجيك‌ها ادعا دارند كه كمال‌الدين بهزاد متعلق به ما مي‌باشد. درست است كه بهزاد هنرمندي براي خانواده بشري است ولي بايد شناسنامه اين هنرمند شناخته شود تا جامعه ارزش‌هاي هنر او را دانسته و الگوهاي عالي خود را ديده و به خود اعتماد كند كه برگزاري اين همايش مي‌تواند به اين شناخت كمك شاياني كند.

 استاد غلامحسين اميرخاني با بيان اين مطلب در آستانه برگزاري همايش بين‌المللي كمال الدين بهزاد در ادامه عنوان كرد: برگزاري همايش كمال‌الدين بهزاد اقدامي سنجيده و مثبت است بايد بپذيرفت كه ما در معرفي مفاخرمان كوتاهي كرده‌ايم به همين دليل امروز تركها مي‌گويند مولوي مال ماست و تاجيك‌ها ادعا دارند كه كمال‌الدين بهزاد متعلق به ما مي‌باشد. درست است كه بهزاد هنرمندي براي خانواده بشري است ولي بايد شناسنامه اين هنرمند شناخته شود تا جامعه ارزش‌هاي هنر او را دانسته و الگوهاي عالي خود را ديده و به خود اعتماد كند كه برگزاري اين همايش مي‌تواند به اين شناخت كمك شاياني كند.


وي با عنوان اين مطلب كه هنرهاي گذشته ايران شناسنامه ماست در ادامه افزود ، با شناخت اين هنرها ما مي‌فهميم كجا هستيم در واقع با شناخت امروز نيز مي‌توانيم فردا را نيز تنــظيم كنيــم. هنر نگارگري را بدون تعــصب ارزش‌گذاري كرده و مورد ارزيابي قرار دهيم و با آغوش باز هنرهاي ديگر را بپذيريم كه خود اين هنر براي تكوين خود قدم‌هاي بلندتري خواهد برداشت.

استاد اميرخاني ارتقاي هنر نگارگري را فراهم آوردن شرايط و جلب مشاركت كارشناسان عنوان كرد و افزود : استادان طراز اول اين رشته با ارائه نظرات كارشناسي در اين زمينه موثر خواهند بود با برگزاري همايش‌هاي سمينارگونه مي‌توانيم داشته‌هاي خود را شناخته و كمبودها را شناسايي و در پي رفع آنها باشيم.

همايش بين‌المللي كمال‌الدين بهزاد توسط فرهنگستان هنر و با همكاري دانشگاه هنر اسلامي تبريز از 24 الي 27 آذرماه در تهران و تبريز برگزار خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٩ آذر ١٣٨٢ - ١٢:٠٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج