اخبار > بازدید رئیس فرهنگستان هنر از موزه ملی ایران


بازدید رئیس فرهنگستان هنر از موزه ملی ایران

 

رئیس فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، در راستای توسعه همکاری و فراهم‌آوردن کارهای مشترک پژوهشی، از موزه ملی ایران بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق، به همراه جمعی از مدیران این فرهنگستان، روز چهارشنبه، 9 شهریور 1401، با حضور در موزه ملی ایران، از تالارهای مختلف بخش موزه ایران باستان بازدید کرد.

در این بازدید که با توضیحات جبرییل نوکنده، رئیس کل موزه ملی ایران، و متخصصان و کارشناسان موزه ملی همراه بود، درباره آثار توضیحاتی علمی داده شد.

پس از این بازدید، در نشست مدیران فرهنگستان هنر و موزه ملی ایران، تأکید شد که فرهنگستان هنر، بر اساس وظایف خود، علاقه‌مند است در زمینه فرم و نیز نقوش این آثار و همچنین مبحث باستان‌شناسی و هنر همکاری‌های مشترک داشته باشد.

همچنین، در ادامه این بازدید، رئیس فرهنگستان هنر ضمن ابراز خوشحالی از مصوبه کارگروه تخصصی دولت درخصوص طرح توسعه موزه ملی در میدان مشق، اظهار کرد: امیدوارم موزه ملی به یکی از قطب‌های بزرگ کشور تبدیل شود و بر همین اساس بسیاری از آثاری که در گنجینه‌های موزه نگهداری می‌شود در معرض دید مردم، به‌ویژه جوانان، قرار گیرد.

نامورمطلق افزود: این آثار که در موزه‌ها پنهان هستند بخش مهمی از هویت فرهنگی ما محسوب می‌شوند و نمایش آنها می‌تواند موجب بازیابی این هویت شود.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٩ شهريور ١٤٠١ - ١٧:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج