اخبار > مشاركت سازمانها و نهادها در برگزاري كنگره بين‌المللي فارابي


  چاپ        ارسال به دوست

مشاركت سازمانها و نهادها در برگزاري كنگره بين‌المللي فارابي

سرپرست فرهنگستان هنر، با نمايندگان نهادها و سازمان‌های علمی، فرهنگی و هنری برای همكاري مشترك در برگزاري كنگره بين المللي فارابي در سال آینده به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، عصر سه‌شنبه 16 مهرماه 1398، عليرضا اسماعيلي، سرپرست فرهنگستان هنر، ميزبان نمايندگاني از نهادهاي مرتبط با هنر، فرهنگ و انديشه بود. اين نشست درخصوص همكاري مشترك سازمانها و نهادهاي بزرگ فرهنگي و هنري كشور براي برگزاري هرچه بهتر كنگره بين‌المللي فارابي، که جزو مصوبات شورای تخصصی فرهنگستان هنر است، برگزار شد.

در اين تعدادی از مدیران فرهنگستان هنر؛ نماينده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ نماينده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي؛ نماينده بنياد ايران‌شناسي؛  نماينده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ نماينده انجمن آثار و مفاخر فرهنگي؛نماينده وزارت ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي ايران؛ نماينده سازمان اكو و ميثم يزدي و نماينده دانشگاه هنرهاي اسلامي ايراني استاد فرشچيان حضور داشتند.

در ابتداي اين نشست سرپرست فرهنگستان هنر، بيان داشتند فرهنگستان همواره در شناسايي و تكريم مفاخر فرهنگي و هنري كشور اهتمامي ويژه داشته است و درباره شخصيت‌هايي چون كمال‌الدين بهزاد، سلطان محمد، صفي‌الدين ارموي، قطب‌الدين شيرازي، عبدالقادر مراغي، سلطان محمد معمار يزدي و غياث‌الدين نقشبند يزدي در سده‌هاي پيشين و هنرمنداني چون استادان: جمشيد مشايخي، داريوش مهرجويي، جلال شباهنگي و خاندان‌ تجويدي در دورة معاصر، برنامه‌هاي ويژه‌اي را اجرا و به علاقه‌مندان فرهنگ و هنر ايران اسلامي عرضه داشته است. وي در ادامه با اشاره به جايگاه والاي حكيم فارابي در حوزه‌هاي مختلف علمي و معرفتي و شهرت جهاني او، از عزم و ارادة فرهنگستان براي تحليل و تبيين انديشه‌ها و آراي اين انديشمند بزرگ جهان اسلام در قالب كنگرة فارابي سخن گفت.

در ادامة اين نشست، هر يك از حاضران، ضمن پرداختن به زوایایی از آثار و نظرات فارابی و ارائه پیشنهادهایی برای برگزاری باشکوه‌تر این کنگره، همراهي و همكاري خود را با فرهنگستان هنر در اين رويداد مهم اعلام داشتند.

 


١٧:٥٨ - 1398/07/17    /    شماره : ٧٧٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٠٤خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.