تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > مجموعه آسمان میزبان هنرمندان هنرهای سنتی حوزه چوب شد


مجموعه آسمان میزبان هنرمندان هنرهای سنتی حوزه چوب شد

 

هنرمندان سنتی حوزه چوب در چهاردهمین عصرانه مجموعه آسمانِ فرهنگستان هنر از دغدغه‌های خود گفتند.

 

به گزارش روابط‌عمومی مجموعه آسمانِ فرهنگستان هنر، چهاردهمین عصرانه آسمان روز چهارشنبه، 2 آذر 1401، در مجموعه آسمانِ فرهنگستان هنر، میزبان حدود چهل نفر از هنرمندان هنرهای سنتی حوزه چوب شد. مسعود ناصری، مدیر مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، با اشاره به اهمیت و جایگاه هنرهای سنتی، به‌ویژه حوزه چوب، پیشنهاد کرد باشگاه این هنر، زیر نظر گروه تخصصی هنرهای سنتی و صنایع‌دستی فرهنگستان هنر، در مجموعه آسمان، تشکیل شود. او همچنین از آمادگی مجموعه آسمان برای برگزاری  نشست‌های علمی و کارگاه‌های استادانه در حوزه چوب خبر داد.

در ادامه مراسم، عبدالمجید شریف‌زاده، عضو گروه تخصصی هنرهای سنتی و صنایع‌دستی فرهنگستان هنر، از لزوم برگزاری هر چه بیشتر چنین نشست‌هایی در مجموعه آسمان گفت و هنرهای سنتی را از هنرهای پیشرو دانست.

در بخش دیگر این برنامه، زهرا رهایی، شهرام امیری، امیرجعفرلو، یاسر رامی، مسعود نشاط‌دوست، محمود شریفی، امین سلطانخواه و محمدرضا ژاله به بیان مسائل گوناگون و بحث‌های مرتبط با این حوزه، ازجمله اقتصاد هنر، شناسایی مخاطب، نوآوری در هنرهای چوبی، بازارهای هنری و واکاوی تعاریف هنرهای چوب، پرداختند.

برپایی نمایشگاهی از آثار استادان حاضر در نشست، امضای تابلو یادبود مراسم، و عکس یادگاری میهمانان از دیگر بخش‌های این برنامه بود. از میهمانان و هنرمندان حاضر در این برنامه می‌توان محمدهادی گلریزخاتمی، محمدابراهیم گلریزخاتمی، زهرا احمدی‌زاده، مهدی حیدری‌باریس، زهرا علی‌دوستی، سعیده رضایی و لیلا استوار را نام برد.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٦ آذر ١٤٠١ - ١٣:٤٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.