تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > بازدید مدیران ارشد فرهنگستان هنر از شانزدهمین حراج تهران


بازدید مدیران ارشد فرهنگستان هنر از شانزدهمین حراج تهران

 

مدیران ارشد فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران از شانزدهمین حراج تهران بازدید کردند.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مسعود ناصری، مدیر مجموعه فرهنگی هنری آسمان این فرهنگستان که پیشتر از دیگر حراج‌های هنری نیز بازدید کرده است در این‌باره توضیح داد: رصد و پایش کنش‌های اقتصادی هنر از جمله موضوعات مهم این روزها در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری به‌شمار می‌رود. رویدادهای اقتصادی هنر که دارای مجوز از مراجع ذیصلاح هستند در اولویت و دایره این پایش از سوی فرهنگستان هنر قرار می‌گیرند؛ از همین روی بازدید میدانی کارشناسان هنری و اقتصادی از چنین رویدادهایی توصیه می‌شود.

مسعود ناصری درباره وضعیت حراج‌ها معتقد است: هر چند ایراداتی به برخی رویدادهای اقتصادی هنر وارد شده است ولیکن موسسات و مجموعه‌هایی که به نحوی در راه‌اندازی بازار هنر کشور ورود پیدا می‌کنند. اغلب کمکی برای زنده‌نگه‌داشتن فضای اقتصادی هنر هستند و با توجه به اعلان‌هایی که در باب قیمت‌گذاری قبل و بعد از فروش دارند، تمرین خوبی برای شفاف‌سازی معاملات هنری و ارتقای فضای کسب و کار هنری نیز به شمار می‌آید.

حراج تهران از 7 تا 10 تیرماه در تهران برگزار شد، در این حراج تعداد 120 اثر از هنرمندان معاصر تجسمی شامل نقاشی، مجسمه و عکس برای فروش به نمایش درآمد.

فرهنگستان هنر به‌منظور اطلاع از چگونگی و نظارت بر حراج‌های هنری پیشتر نیز در حراج ملی و حراج رخ‌ست (اصفهان) حضور داشت.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١١ تير ١٤٠١ - ١٣:٥٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.