تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > تعزیه؛ رسانه‌ای هنری با سه قرن تأثیر فرهنگی


در برنامه «احوال معاصر هنرمندان» با داوود فتحعلی‌بیگی عنوان شد:
تعزیه؛ رسانه‌ای هنری با سه قرن تأثیر فرهنگی

 

گروه تاریخ شفاهی فرهنگستان هنر با برنامه «احوال معاصر هنرمندان» میزبان استاد داوود فتحعلی‌بیگی، از هنرمندان و استادان مطرح نمایشی آیینی سنتی شد.

گروه تاریخ شفاهی فرهنگستان هنر با برنامه «احوال معاصر هنرمندان» میزبان استاد داوود فتحعلی‌بیگی، از هنرمندان و استادان مطرح نمایشی آیینی سنتی شد.

به گزارش روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، وابسته به فرهنگستان هنر، در این قسمت از سلسله برنامه‌های «احوال معاصر هنرمندان»، گروه تاریخ شفاهی این فرهنگستان به‌منظور ثبت و ضبط حافظه هنری معاصر کشور و انتقال اخبار و رویدادهای هنری به نسل آینده و نیز بررسی تعزیه که یکی از هنرهای آیینی فرهنگی مهم کشورمان است، با داوود فتحعلی‌بیگی به گفت‏وگو پرداخته است.

داوود فتحعلی‌بیگی در گفت‌وگو با مسعود ناصری به تعزیه از منظر نمایش پرداخته و ساختار تعزیه را بررسی کرده است.

او یکی از افسوس‌های خود را نبودِ رشته تعزیه در میان رشته‌های دانشگاهی عنوان و بیان کرد: در گذشته تعزیه را به شیوه استادشاگردی تعلیم می‌داده‌اند، در صورتی که باید برای این هنر مهم ملی‌آیینی رشته دانشگاهی و مدرسه تدارک دید تا این آموزش‌ها شکلی رسمی به خود بگیرد؛ کاری که دیگر کشورهای شرقی برای هنرهای ملی‌شان از سال‌های خیلی دور انجام داده‌اند.

ویدئوی کامل این گفت‌وگو به‌زودی در وب‌گاه مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. در اینجا می‌توانید بخش منتخبی از این گفت‌وگو را مشاهده کنید.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٨ شهريور ١٤٠٠ - ٠٨:٣٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.