تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > دیدار با استاد رضا بنی‌رضی، خوشنویس و کاتب قرآن کریم


دیدار با استاد رضا بنی‌رضی، خوشنویس و کاتب قرآن کریم

 

گروه تاریخ شفاهی هنر مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان با استاد رضا بنی‌رضی، هنرمند خوش‌نویس و کاتب قرآن کریم دیدار وگفت‌وگو کرد.

گروه تاریخ شفاهی هنر مجموعه فرهنگی هنری آسمان با استاد رضا بنی‌رضی، هنرمند خوش‌نویس و کاتب قرآن کریم دیدار وگفت‌وگو کرد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری آسمان؛ به مناسبت ماه مبارک رمضان، مدیر مجموعه فرهنگی هنری-آسمان به همراه گروه تاریخ شفاهی این مجموعه با هنرمند خوش‌نویس و کاتب قرآن کریم، رضا بنی‌رضی، دیدار و گفت‌وگو کردند.
مسعود ناصری در این دیدار صمیمی با اشاره به نقش هنرمندان پیش‌کسوت در احیای هنرهای ملی کشور گفت:
کتابت قران کریم به خط نسخ فارسی در ایران یکی از مهمترین شاخه‎‌های خوشنویسی است که متأسفانه در یک قرن گذشته رو به افول بوده است، اما خوشبختانه در دو دهه گذشته استادان و نسخ‌نویسان توانسته‌اند بخشی از این هنر را احیا کنند.
در ادامه استاد بنی‌رضی به بیان دیدگاه‌ها و تجربیات خود درخصوص خوشنویسی و کتابت قرآن کریم پرداخت و بیان داشت: «خط نسخ ما در سال‌های اخیر رشد فراوانی داشته است و با سال‌های اول انقلاب تفاوت زیادی دارد. هم‌اکنون نسخ‌نویسان بسیار خوبی داریم اما متأسفانه هیچ اعتنایی به این هنرمندان نمی‌شود. امروزه شرایط برای هنرمندان خوشنویس به ویژه نسخ‌نویسان مناسب نیست. کسانی که به این هنر می‌پردازند تنها از سر عشق است و هیچ نفع اقتصادی برای آنها ندارد.»

ویدیو کامل این گفت‌وگو به زودی در سایت مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان قابل دسترس علاقه‌مندان خواهد بود. در اینجا می‌توانید بخش منتخبی از این گفت‌وگو را مشاهده کنید.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٤٠٠ - ٢١:٣٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.