تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > كارگاه تخصصي پيشرفته مردم شناسي موسيقي


معاونت هنري فرهنگستان هنر برگزار مي‌‌كند
كارگاه تخصصي پيشرفته مردم شناسي موسيقي

 

مركز هنرپژوهي نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر، براي كارگاه تخصصي پيشرفته مردم‌شناسي موسيقي، هنرجو مي‌پذيرد.

مركز هنرپژوهي نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر، براي كارگاه تخصصي پيشرفته مردم‌شناسي موسيقي، هنرجو مي‌پذيرد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كارگاه تخصصي پيشرفته مردم‌شناسي موسيقي با حضور محمدرضا آزاده‌فر، دانشيار دانشكده موسيقي دانشگاه تهران، از 22 آبان، ساعت 8:30 تا 12، يك هفته در ميان، روزهاي دوشنبه، در 6 جلسه برگزار مي‌شود.

در اين كارگاه آزاده فر با نمایش اسلاید، پخش موسیقی و نمونه‌های ویدئویی از موضوعات مورد تحلیل، به بررسي موسيقي اقوام مي‌پردازد که برای شخص مطالعه کننده دیدگاهی ژرف و واقع‌گرایانه از چیستی فرهنگ‌های دنیا به دست می‌دهد.

محمدرضا آزاده‌فر اتنوموزیکولوژیست و نوازندۀ سنتور است. او در سنین نوجوانی فراگیری موسیقی را در هنرستان موسیقی اصفهان آغاز کرد. هم‌زمان با موسیقی، به آموختن مبانی سینما و عکاسی در سینمای جوان پرداخت. وي در سال ۱۳۶۷ وارد دانشکدۀ سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران شد. پس از فارغ‌التحصیل شدن از این دانشکده برای ادامۀ تحصیل وارد مقطع کارشناسی ارشد پژوهش هنر با گرایش موسیقی شد و پس از موفقيت در كنكور دانشجويان اعزام به خارج از كشور، دورۀ دکتری اتنوموزیکولوژی را در دانشگاه شفیلد انگلستان با رتبۀ عالی در سال ۱۳۸۲ به پایان رساند و سپس وارد دورۀ فلوشیپ اتنوموزیکولوژی دانشگاه SOAS لندن شد. آزاده‌فر پس از اتمام این دوره به ایران بازگشت و به عنوان عضو هیئت علمی دانشکدۀ موسیقی دانشگاه هنر تهران به کار پرداخت. وی از سال ۱۳۸۹ تا ابتدای سال ۱۳۹۳ به عنوان رئیس دانشکدۀ موسیقی به کار خود ادامه داد و پس از آن نیز به عنوان مدرس در آن دانشکده مشغول به کار است. او توانست رشتۀ اتنوموزیکولوژی را در دانشکدۀ موسیقی پایه‌گذاری کند و کتاب‌ها و مقالات متعددی در زمینه‌های مختلف موسیقی به رشتۀ تحریر در آورد. در تابستان سال ۲۰۱۴ شورای بین‌المللی موسیقی سنتی (ICTM) آزاده‌فر را به عنوان نمایندۀ این انجمن در ایران منسوب کرد.

علاقه‌مندان براي دريافت اطلاعات بيشتر مي‌توانند به نشاني خيابان وليعصر(عج)، بالاتر از خيابان شهيد بهشتي، ضلع جنوب غربي بوستان ساعي، شماره 2169 مركز هنر پژوهي نقش جهان مراجعه يا در ساعات اداري با شماره تلفن 88553912 تماس بگيرند.

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦ - ٠٨:٥٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.