تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > شناسايي هندسه در معماري، پنجمين سخنراني مشترك نقش جهان وايكوموس


شناسايي هندسه در معماري، پنجمين سخنراني مشترك نقش جهان وايكوموس

 

دكتر فرهاد تهراني( مرمت گر و استاد دانشگاه ) در اين سخنراني به شناسايي هندسه در معماري پرداخته و پيچيدگي فرم در طاق و گنبد را بررسي مي كند.

دكتر فرهاد تهراني( مرمت گر و استاد دانشگاه ) در اين سخنراني به شناسايي هندسه در معماري پرداخته و پيچيدگي فرم در طاق و گنبد را بررسي مي كند.

به گزارش روابط عمومي مركز هنر پژوهي نقش جهان در پنجمين نشست تخصصي مشترك مركز هنر پژوهي نقش جهان وموسسه بين المللي بناها و محوطه‌هاي تاريخي (ايكوموس  ايران) با موضوع" كاربندي ويژه"، با سخنراني دكتر فرهاد تهراني برگزار مي شود. دكتر فرهاد تهراني استاد رشته مرمت دانشگاه شهيد بهشتي، يكي از مهندسان و محققان باسابقه در زمينه مطالعه و مرمت بناهاي تاريخي ايران است. فعاليت هاي فراوان وي درجمع آوري و چاپ نقشه هاي تاريخي و تلاش هاي بي دريغش در راهنمايي دانش پژوهان تاريخ و معماري كشور از جمله تلاشهاي اين استاد در اشاعه و نشر علوم مرتبط با معماري و شهر سازي است. اين استاد كه همواره نگاهي سازه اي به ساختارهاي معمارانه دارد، در اين سخنراني سعي بر شناسايي هندسه در معماري داشته و پيچيدگي فرم و اجرا در طاق و گنبد را مورد بررسي قرار مي دهد. فرم متاثر از نحوه تحمل نيروها در انواع مواد و مصالح است. هرچه ضخامت و حجم مصالح بكار رفته كمتر باشد نقش فرم و نزديك نمودن آن به هندسه نظري مهمتر مي شود و فرم شكل تكامل يافته تري به خود گرفته و در نهايت به يك پوسته تبديل مي شود. علاقمندان براي شركت دراين جلسه روز دوشنبه 24 اسفند ماه سال جاري، ساعت 16 به آدرس: خيابان ولي عصر(عج)، ضلع جنوب غربي پارك ساعي، پلاك 2169، فرهنگستان هنر، مركز هنر پژوهي نقش جهان سالن دكتر شيرازي مراجعه نمايند.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٤ اسفند ١٣٨٨ - ١١:٤٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.