تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > در نقش جهان :قدر؛ نظريه بنيادي هنر اسلامي تحليل و بررسي مي شود


در نقش جهان :قدر؛ نظريه بنيادي هنر اسلامي تحليل و بررسي مي شود

 

دومين نشست از سلسله نشست هاي نظريه پردازي در حوزه هنر با موضوع؛ « قدر، نظريه بنيادي هنر، معماري و زيبايي در تمدن اسلامي» برگزار مي شود.

دومين نشست از سلسله نشست هاي نظريه پردازي در حوزه هنر با موضوع؛ « قدر، نظريه بنيادي هنر، معماري و زيبايي در تمدن اسلامي» برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي مركز هنر پژوهي نقش جهان، وابسته به فرهنگستان هنر، در اين نشست كه به همت فرهنگستان هنر، هيئت حمايت از كرسي‌هاي نظريه پردازي و با حمايت اداره تحقيقات و مطالعات پايه و نقش جهان برگزار مي شود، دكتر حسن بلخاري با تكيه بر نظريه قدر، هنر، زيبايی و معماری در تمدن اسلامی را مورد تحليل و بررسي قرار مي دهد. «قدر» واژه اي است كه حضرت امام رضا (ع) معادل هندسه قرار داده‌اند ، از اين رو مبنای درک و استنباط مبانی نظری هندسه در هنر و معماری اسلامی، اصطلاح قرآنی «قدر» است.

مدير كرسي علمي در اين نشست؛ دكتر احمد پاكتچي است و دكتر غلامحسين ابراهيمي ديناني، دكتر غلامرضا اعواني، دكتر عبدالله انوار و دكتر يعقوب آژند به عنوان داوران كرسي و دكتر حميد رضا فرزان يار، دكتر مهرداد قيومي بيدهندي و دكتر احمد آكوچكيان به عنوان ناقدان كرسي در اين نشست حضور خواهند داشت.

علاقمندان براي شركت در اين نشست مي‌توانند سه شنبه 15 بهمن ماه ، ساعت 16 به مركز هنرپژوهي نقش جهان مراجعه كنند.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٤ بهمن ١٣٨٧ - ١٢:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.