تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > تحليل و بررسي نشانه‌شناسي شناختي


نقش جهان برگزار مي‌كند :
تحليل و بررسي نشانه‌شناسي شناختي

 

نشست تخصصي «مقدمه‌اي بر نشانه شناسي شناختي» برگزار خواهد شد.

 نشست تخصصي «مقدمه‌اي بر نشانه شناسي شناختي» برگزار خواهد شد.


به گزارش روابط عمومي مركز هنر پژوهي نقش جهان، وابسته به فرهنگستان هنر، نشست تخصصي و «مقدمه‌اي بر نشانه شناسي شناختي» از سلسله نشست‌هاي گروه نشانه شناسي فرهنگستان هنر با سخنراني آزيتا افراشي برگزار خواهد شد.

در اين نشست كه با حضور اعضاي گروه نشانه شناسي فرهنگستان هنر برگزار مي شود، سخنران مي‌كوشد تا با تحليل و تفسيرنشانه شناسي شناختي، جنبه‌هاي عملي تحليل معني را با به كارگيري مفاهيم و الگوهاي تحليل در ارتباط با فرهنگ، متن و آثار هنري، مورد تحليل و بررسي قرار دهد.

نشانه شناسي شناختي علمي است كه به مطالعه معني درتمام ابعاد آن مي پردازد. اينكه چگونه «گفته» برمخاطب «تصوير»، «رويداد نمايشي» يا يك «اثر معماري» بر مشاهده گر و تجربه گر و «اثر موسيقي» بر شنونده تاثير مي‌گذارد و اينكه چگونه اين مسائل با درك و دريافت ، حافظه و عملكرد حواس مرتبط است ، از مباحثي است كه در نشانه شناسي شناختي مورد توجه قرار مي‌گيرد.

علاقه‌مندان براي شركت در اين نشست مي‌توانند چهارشنبه 13 خرداد ماه، ساعت 17 به مركز هنرپژوهي نقش جهان واقع در خيابان ولي عصر، ضلع جنوب غربي پارك ساعي، جنب شهر كتاب ساعي، شماره 1101 مراجعه كنند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٢ خرداد ١٣٨٨ - ١٤:٤٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.