تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > پنجمین نشست بررسی کتاب‌های هنر معاصر برگزار می‌شود


پنجمین نشست بررسی کتاب‌های هنر معاصر برگزار می‌شود

 

پنجمین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر به همت کمیته هنر معاصر گروه تاریخ هنر پژوهشکدة هنر فرهنگستان هنر و خانة هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

پنجمین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر به همت کمیته هنر معاصر گروه تاریخ هنر پژوهشکدة هنر فرهنگستان هنر و خانة هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان‌هنر، پنجمین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر به همت کمیته هنر معاصر گروه تاریخ هنر پژوهشکدة هنر و خانة هنرمندان ایران در راستای نقد و بررسی علمی کتاب‌های منتشر شده در حوزة هنر معاصر برگزار می‌شود.

در این نشست که به تحلیل و بررسی کتاب «هنر به مثابه تجربه» اثر جان دیویی اختصاص یافته، مسعود علیا، مترجم این اثر به همراه امیر مازیار، از کارشناسان فلسفه و هنر به بحث و تبادل‌نظر خواهند پرداخت.

گفتنی است جان دیویی یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان پرگماتیست آمریکایی است که با نگارش کتاب «هنر به مثابه تجربه» در اوایل دهة هشتم زندگی خود کوشیده است پیوند و نسبت هنر و زندگی را بار دیگر احیا کند. این کتاب که حاصل ده جلسه درس‌گفتارهای مؤلف در دانشگاه هاروارد در سال 1931 است، یکی از آثار برجستة دیویی در حوزة زیبایی‌شناسی است که در سال ۱۹۳۴ چاپ شده است. ترجمة فارسی این کتاب از مسعود علیا را انتشارات ققنوس منتشر کرده است.

این نشست که حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است در روز چهارشنبه پنجم خردادماه سال جاری از ساعت 17 تا 19 در تالار استاد جلیل شهناز خانة هنرمندان به آدرس تهران، خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی (فرصت شمالی)، باغ هنر برگزار خواهد شد.

 

براي ديدن پوستر برنامه اينجـــــــا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٤ خرداد ١٣٩٥ - ١٢:٥٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.