تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > دومین نشست تخصصی «تأثیر اسلام بر هنر شرق» برگزار مي‌شود


بررسی تعاملات تاریخی هنر ایران و چین :
دومین نشست تخصصی «تأثیر اسلام بر هنر شرق» برگزار مي‌شود

 

دومین نشست تخصصی «تأثیر اسلام بر هنر شرق» به همت گروه هنر شرق پژوهشکدة هنر و با هدف بررسی تعاملات تاریخی هنر ایران و چین برگزار می‌شود.

دومین نشست تخصصی «تأثیر اسلام بر هنر شرق» به همت گروه هنر شرق پژوهشکدة هنر فرهنگستان هنر و با هدف بررسی تعاملات تاریخی هنر ایران و چین برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان‌هنر، دومین نشست تخصصی «تأثیر اسلام بر هنر شرق» به همت گروه هنر شرق پژوهشکدة هنر و با هدف بررسی تعاملات تاریخی هنر ایران و چین در زمینة موسیقی و ادبیات برگزار می‌شود.

در این نشست دکتر ابوالقاسم اسماعیلی دربارة «ادبیات مانوی و نقش آن در هنر چین»، نادره بدیعی دربارة «تأثیر موسیقی ایران در چین»، دکتر محمدباقر وثوقی دربارة «کانون نسخه‌پردازی فارسی در چین» و دکتر بابک خضرائی دربارة «پیوندهای موسیقی ختای و ختن با موسیقی ایران» به ايراد سخنرانی خواهند پرداخت.

این نشست که حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است در روز چهارشنبه پنجم خردادماه سال جاری از ساعت 30/14 در محل فرهنگستان هنر به آدرس تهران، خیابان ولی‌عصر(عج)، تقاطع طالقانی، شمارة 1552، طبقة سوم برگزار خواهد شد.

 اولین نشست تخصصی «تأثیر اسلام بر هنر شرق» در 11 اسفندماه  1394 توسط پژوهشكده‌هنر وابسته به فرهنگستان‌هنر، سلسله نشست‌هاي خود را آغاز كرده بود.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٥ - ١٥:٥٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.