تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نشست نقد و بررسي كتاب‌هاي «هنر معاصر»


نشست نقد و بررسي كتاب‌هاي «هنر معاصر»

 

پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر چهارمین نشست از سلسله‌ نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر را برگزار می‌کند.

پژوهشکدة هنر فرهنگستان هنر چهارمین نشست از سلسله‌ نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، چهارمین نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر با همكاري پژوهشکده هنر و خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

در این نشست کتاب‌های «هنر معاصر» نوشته‌ جولیان استلابراس (ترجمه‌ احمدرضا تقاء) و «هنر معاصر: تاریخ و جغرافیا»، نوشته‌ کاترین میه (ترجمه‌ مهشید نونهالی) با حضور علی گلستانه و جمال عربزاده، از کارشناسان تاریخ هنر و نقد هنر، تحلیل و بررسی مي‌شوند.

در کتاب «هنر معاصر» علاوه بر طیف مسایل سیاسی و اقتصادی که پیرامون وضعیت متأخر هنر غربی مطرح شده، بخش‌هایی هم به بحث درباره هنر کوبا، چین، هنر روسیه و کشورهای اسکاندیناوی اختصاص داده شده است. همچنین این کتاب را می‌توان تحلیلی بر هنر در دوران پسامدرن قلمداد کرد. اشارات بسیار نویسنده به شاکله‌های هنری مختلف در دوران پسامدرن چون هنر چیدمان، هنر اجرا و ویدیوآرت و همچنین آثار هنرمندانی چون «دیمین هرست» و بیان ویژگی‌های پست‌مدرنیستی این آثار، مخاطب را با تحلیلی از هنر دوران پسامدرن عنوان مطالبي از اين كتاب است.

کتاب «هنر معاصر: تاریخ و جغرافیا» نیز در پی یافتن پاسخی ناممکن درباره‌ مفهوم معاصر بودن است. نویسنده با کنکاش در تاریخ هنر معاصر به ویژه شیوه و روش‌های نوین سعی کرده است نقش عوامل مؤثر در ثبت اثری به عنوان هنر گام بردارد. او در این راه با گوشه چشمی به تاریخ هنر بی‌آنکه قصد تاریخ‌نگاری داشته باشد، به مهم‌ترین این عوامل توجه کرده است.

این نشست که حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است، روز چهارشنبه 7 بهمن‌ماه 1394 از ساعت 17 تا 19 در سالن «استاد جلیل شهناز» خانه هنرمندان ایران به نشاني خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی (فرصت شمالی)، باغ هنر برگزار مي‌شود. 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٣ بهمن ١٣٩٤ - ١٥:٠٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.