تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نشست نقد و بررسي كتاب «عليه تفسير»


نشست نقد و بررسي كتاب «عليه تفسير»

 

سومين نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر به نقد و بررسي كتاب «عليه تفسير» اختصاص دارد.

سومين نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر به نقد و بررسي كتاب «عليه تفسير» اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، سومين نشست از سلسله نشست‌های بررسی کتاب‌های هنر معاصر به همت کميته هنر معاصر گروه تاريخ هنر پژوهشکده هنر و خانه هنرمندان ايران با هدف نقد و تحليل علمی کتاب‌های منتشر شده در حوزه هنر معاصر برگزار می‌شود.

در اين نشست که به تحليل و بررسی کتاب «عليه تفسير» اثر سوزان سانتاگ اختصاص يافته، مجيد اخگر مترجم اين کتاب به همراه فرشيد آذرنگ و دکتر امير نصری، از کارشناسان فلسفه و نقد هنر، به بحث و تبادل‌نظر خواهند پرداخت.

کتاب «عليه تفسير» دارای پنج فصل بوده و مجموعه‌ای از نقدهای مطبوعاتی سانتاگ است که در فاصله سال‌های 1962 تا 1965 در نشريات مختلف منتشر شده بودند. اين انديشمند در اين مقالات به نقد و بررسی کتاب‌ها، رساله‌ها و بيانيه‌های نويسندگان و فيلسوفان مشهوری چون: ژان پل سارتر، آلبر کامو، آنتونن آرتو (مبدع تئاتر خشونت)، پيتر وايس، اوژن يونسکو، گئورگ لوکاچ، چزاره پاوزه، ناتالی ساروت و... پرداخته است. همچنين برخی مقالات کتاب نيز به نقد و بررسی آثار فيلمسازانی چون روبر برسون و ژان لوک گدار ــ سينماگران برجسته فرانسوی ــ اختصاص دارد.

اين نشست که حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است در روز يکشنبه 6 ديماه 1394 از ساعت 17 تا 19 در سالن «استاد جليل شهناز» خانه هنرمندان ايران به نشاني خيابان طالقانی، خيابان شهيد موسوی (فرصت شمالی)، باغ هنر برگزار مي‌شود.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٥ دی ١٣٩٤ - ١٢:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.