تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > دومين نشست بررسي کتاب‌هاي هنر معاصر برگزار مي‌شود


دومين نشست بررسي کتاب‌هاي هنر معاصر برگزار مي‌شود

 

پژوهشكده هنر «دومين نشست از سلسله نشست‌هاي بررسي کتاب‌هاي هنر معاصر» را با همكاري خانه هنرمندان روز شنبه 23 آبان برگزار مي‌كند.


پژوهشكده هنر «دومين نشست از سلسله نشست‌هاي بررسي کتاب‌هاي هنر معاصر» را با همكاري خانه هنرمندان روز شنبه 23 آبان در سالن «استاد جليل شهناز» برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، «دومين نشست از سلسله نشست‌هاي بررسي کتاب‌هاي هنر معاصر» با هدف نقد و تحليل علمي کتاب‌هاي منتشر شده در حوزة هنر معاصر برگزار مي‌شود. اين نشست كه توسط کميته هنر معاصر گروه تاريخ هنر پژوهشکدة هنر و خانه هنرمندان ايران طراحي و اجرا مي‌شود، به تحليل و بررسي کتاب «هنر معاصر ايران: ريشه‌ها و ديدگاه‌هاي نوين» اثر حميد کشميرشکن اختصاص دارد كه در آن مؤلف اين کتاب به همراه حميد سوري و هليا دارابي، از کارشناسان تاريخ هنر و هنر معاصر ايران به بحث و تبادل‌نظر مي‌پردازند.

اين نشست که حضور در آن براي عموم علاقه‌مندان آزاد است، روز شنبه 23 آبان‌ماه از ساعت 17 الي 19 در سالن «استاد جليل شهناز» خانه هنرمندان ايران به نشاني خيابان طالقاني، خيابان شهيد موسوي (فرصت شمالي)، باغ هنر برگزار مي‌شود.

حميد کشميرشکن پژوهشگر و استاد مهمان در انستيتو خاورميانه کالج سوآس دانشگاه لندن و معاون پژوهشي و عضو هيأت علمي پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر است. کشميرشکن دکتراي تاريخ هنر را از دانشگاه لندن دريافت کرده و سپس دو دورة فوق‌دکترا را در دانشگاه آکسفورد گذرانده و عضو هيأت علمي مهمان در دپارتمان تاريخ هنر دانشگاه آکسفورد و سردبير فصلنامه دوزبانه هنر فردا بوده است. وي در کتاب خود در پنج فصل و در باب تحول و تکوين هنر معاصر ايران از دورة قاجار تا سال‌هاي اخير به مطالعه و بررسي پرداخته است.

چاپ نخست کتاب «هنر معاصر ايران: ريشه‌ها و ديدگاه‌هاي نوين» در سال 1394 توسط مؤسسه فرهنگي پژوهشي چاپ و نشر نظر منتشر شده است.
براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٤ - ١٦:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.