تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > کارگاه مجسمه‌هاي چوبي در صبا


کارگاه مجسمه‌هاي چوبي در صبا

 

كارگاه «مجسمه‌هاي چوبي حسن حاضر مشار»، در موسسه فرهنگي هنري صبا برگزار مي‌شود.

كارگاه «مجسمه‌هاي چوبي حسن حاضر مشار»، در موسسه فرهنگي هنري صبا برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين كارگاه كه هم‌اكنون در فضاي محوطه اين موسسه برپاست، «حسن حاضر مشار» ساخته‌هاي چوبي خود را ساخته و هم‌زمان ارائه مي‌كند؛ اين كارگاه فرصت مناسبي براي آشنايي با شيوه كار يكي از هنرمندان خود آموخته كشورمان فراهم مي‌آورد.

حسن حاضر مشار به شكل كاملاً خود آموخته، با نگاهي خلاقه و با الهام از طبيعت، فضاهاي بومي را با تخيل آزاد به يكديگر پيوند داده و آثارش در سال‌هاي اخير مورد توجه قرار گرفته است. اين هنرمند 88 ساله، تكنيك خاص خود را براي آثارش دارد و رنگ‌هاي مورد استفاده را از طبيعت گرفته و خود مي‌سازد. وي از لوله‌هاي مقوايي، فيبر و چوب در ساخت مجسمه هاي خود بهره مي‌گيرد.

پير هنر خود آموخته كه 10 سال است بي وقفه مجسمه مي‌سازد، نقاشي مي‌كند، شعر و داستان مي‌نويسد، هم اكنون 4 سال است تمركز خود را بر روي كار با مجسمه‌هاي چوبي گذاشته است.

«مشار» تاكنون نمايشگاه‌هايي در نگارخانه‌هاي تهران چون گلستان، هما، آشيان نقش و مهر از آثار خود برگزار كرده است. آخرين نمايشگاه وي نيز بهمن سال گذشته در مؤسسه صبا برگزار شد، که تازه ترين آثار او را به نمايش گذاشت؛ اينك نيز در محوطه صبا كارگاهي داير كرده است كه علاقه مندان مي‌توانند در فضايي صميمانه، از نزديك شاهد مراحل مختلف خلق اثر توسط اين هنرمند باشند و در صورت تمايل اثري را نيز به يادگار براي خود تهيه كنند.

نمايشگاه مجسمه‌هاي چوبي همه روزه به جز ايام تعطيل از ساعت 10 تا 16 در موسسه فرهنگي هنري صبا پذيراي عموم خواهد بود و علاقه مندان مي‌توانند براي بازديد به خيابان ولي‌عصر (عج)، خيابان طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره 125 مراجعه کنند.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٧ آذر ١٣٩٠ - ١٣:٢٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.