تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نمايشگاهي متفاوت از زندگي با طعم طبيعت


نمايشگاهي متفاوت از زندگي با طعم طبيعت

 

«رضا آقاپور» و «مهناز حامدي» زوج هنرمندي كه خانه خود را با دست خود و از جنس محيط و اقليم هاي چهارفصل ايران ساخته‌اند با نمايش نقاشي‌هاي انتزاعي در كنار بازسازي فضاي زندگي خود، رنگ طبيعت را با نقش انتزاع پيوند مي‌زنند.

«رضا آقاپور» و «مهناز حامدي» زوج هنرمندي كه خانه خود را با دست خود و از جنس محيط و اقليم هاي چهارفصل ايران ساخته‌اند با نمايش نقاشي‌هاي انتزاعي در كنار بازسازي فضاي زندگي خود، رنگ طبيعت را با نقش انتزاع پيوند مي‌زنند.

نمايشگاه آثاري از آثار نقاشي«رضا آقاپور» و «مهناز حامدي» در نگارخانه خيال نو با حضور علاقه‌مندان گشايش مي‌يابد. آثار ارائه شده در اين نمايشگاه عمدتأ در قالب نقاشي با رويكرد انتزاعي و آبستره بوده كه با طرح مفاهيم انساني و هستي شناختي در قالب فضا سازي‌هاي ذهني تجربه‌اي تازه را به نمايش مي‌گذارد.

در كنار تابلو هاي نقاشي، با ارائه اشياء و دست ساخته هايي از اين زوج هنرمند كه تمامأ با الهام از طبيعت وفرم‌ها و اشكال طبيعي ساخته شده از جمله جلد سازي، ظروف و زيور آلات، اشياء چوبي و بافته‌هاي چرمي، جلوه‌هايي از رويكرد اين دو هنرمند به خلق فضاهاي تازه با استفاده از هنر بدوي و بومي و بازتاب روح اقليم، طبيعت و فرهنگ قومي ايران به نمايش گذاشته مي شود.

رضا آقاپور و مهناز حامدي هدف خود از خلق اين آثار را ارائه شيوه‌اي نو در بر داشتن مرز ميان هنرهاي موسيقي ، معماري ، نقاشي عنوان کرده‌اند. اين دو از سال 85 در خانه‌اي سکونت دارند، که با دست خود و با استفاده از مصالح طبيعي بنا کرده‌اند. در اين خانه تنوعي از فضاهاي اقليمي و بومي ايران را مي‌بينيم که تلفيقي از هنرهاي نقاشي، صنايع دستي، حجم، موسيقي و نيز هنرهاي بدوي را در خود بازتاب مي‌دهد، در ساخت اين خانه با روش بومي سازي جلوه‌هاي رنگارنگي از زيست اقوام ايراني را مي‌توان مشاهده کرد.

آقاپور وحامدي، «از انتزاع تا زندگي» را با نقاشي‌هايي از جنس محيط و زندگي خود از يکشنيه 26 شهريور، ساعت 17 در نگارخانه خيال نو موسسه صبا روايت مي‌کنند.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي بازديد از اين نمايشگاه به خيابان ولي عصر(عج)، خيابان طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه كنند.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩١ - ١٣:٤٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.