تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا ميزبان تازه‌ترين جلوه‌هاي شكسته نستعليق مي‌شود


صبا ميزبان تازه‌ترين جلوه‌هاي شكسته نستعليق مي‌شود

 

موسسه صبا نمايشگاه «خط به دقيقه اکنون» را با تازه‌ترين جلوه‌هاي شکسته نستعليق به روايت «شمس‌الدين مرادي» به نمايش مي‌گذارد.

موسسه صبا نمايشگاه «خط به دقيقه اکنون» را با تازه‌ترين جلوه‌هاي شکسته نستعليق به روايت «شمس‌الدين مرادي» به نمايش مي‌گذارد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، نمايشگاه «خط به دقيقه اکنون» شامل 50 اثر از «شمس الدين مرادي» در قالب شکسته نستعليق است. اين آثار همراه با نوآوري‌هايي بوده که به گفته هنرمند فارغ از تکرار سير تاريخي خوشنويسي معاصر، خروج از يکنواختي و رسيدن به گونه‌اي از حرکت و پويايي در خط است.

مضامين آثار به نمايش در آمده شامل خوشنويسي آيات، احاديث و اشعار شاعران متقدم و معاصر و نيز مجموعه اي از 27 اثر با موضوع امام رضا (عليه آلاف التحيه الثنا) است که به سفارش جشنواره بزرگ رضوي اجرا شده است.

شمس الدين مرادي که هم اکنون رياست انجمن هنرهاي تجسمي ايلام را به عهده دارد، نمايشگاه‌هاي متعددي را به صورت گروهي و انفرادي برگزار کرده است. وي که دارنده نشان بين‌المللي اکو از سازمان يونسکو است تاکنون کتابت ديوان حافظ، رباعيات خيام و مجموعه خوان هشتم را در کارنامه خود دارد.

نمايشگاه "خط به دقيقه اکنون" سه شنبه 14 شهريور، ساعت 17 در نگارخانه لرزاده موسسه صبا گشايش مي‌يابد. علاقه‌مندان مي‌توانند براي بازديد از اين نمايشگاه به خيابان ولي عصر(عج)، خيابان طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه كنند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩١ - ٠٩:٢٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.