تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «دوسالانه نقاشي جهان اسلام ،جبران همه نقيصه ها »


حسین خسروجردی :
«دوسالانه نقاشي جهان اسلام ،جبران همه نقيصه ها »

 

حسين خسروجردي هنرمند معاصر، برگزاري دوسالانه بين المللي نقاشي جهان اسلام را جبران كننده كاستيها و كمبودهاي گذشته در عرصه ارتباط و تعامل هنرمندان مسلمان در تمامي جهان و منظري به تشخص هويتي و مفهومي هنر ايران دانست.

حسين خسروجردي هنرمند معاصر، برگزاري دوسالانه بين المللي نقاشي جهان اسلام را جبران كننده كاستيها و كمبودهاي گذشته در عرصه ارتباط و تعامل هنرمندان مسلمان در تمامي جهان و منظري به تشخص هويتي و مفهومي هنر ايران دانست.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، حسين خسروجردي هنرمند نقاش و گرافيست، با بيان اين كه هر حركتي در حوزه هنرهاي تجسمي اگر توسط كارشناسان فهيم و خبره در يك روال حرفه اي و با پشتوانه ديد و درك و دريافتي هوشمندانه و با تسلط به ظرافتهاي فرهنگي انجام گیرد، قطعاً تاثيرات مهمي بر فضاي هنرهاي تجسمي ايران خواهد گذاشت، برگزاري چهارمين دوسالانه بين المللي نقاشي معاصر جهان اسلام را يك گام «مهم» ، «مثبت» و «مؤثر» در همين راستا ارزيابي كرد. وي گفت: در حوزه تجسمي هر حركت اصولي، سنجيده و تؤام با موقعيت شناسي و آيند ه نگري مي تواند بخشي از كمبودهاي موجود را جبران كند. به ا عتقاد من دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام يكي از بزرگترين حركتهاي انجام شده در اين عرصه است. وي در خصوص آثار مثبت تعامل ميان هنرمندان مسلمان ايران و جهان تاكيد كرد: تأخير در ايجاد اين رابطه و ضعف در اين روابط بين المللي مانع از معرفي چهره درخشان هويت، اصالت و غناي هنري ما به جهان شد ه بود و اتفاقهايي از اين دست مي تواند خلأهاي ارتباطي و نقيصه هاي اينگونه را جبران سازد و ما را بيشتر به جهانيان بشناساند و همچنين هنرمندان ما را با كيفيت تحولات و اتفاقات سالهاي اخير هنرهاي تجسمي آشناتر سازد و به نبض خلاقيت بي مرز نزديك كند. وي افزود: هويت ايراني با دوسالانه جهان اسلام پر رنگ تر شده وچهره اي انگيزه بخش و اثر گذار بخود مي گيرد.

وي خاطر نشان كرد: تشخص و تمايزي كه در هنر ما وجود دارد در عرصه مشاركتي به اين وسعت همچون دوسالانه نقاشي جهان اسلام با همه اشتها و اشتياقي كه در آنسوي جهان نسبت به آن وجود دارد و موج مي زند مي تواند افق جديد و جهاني را از آن خود سازد

گفتني است چهارمين دوسالانه بين المللي نقاشي معاصر جهان اسلام هم اكنون در موسسه فرهنگي هنري صبا در حال برگزاري است.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٨ آذر ١٣٨٥ - ١٣:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.